KYK kredi almak mantıklı mı?

mythfr

Hectopat
Daha fazla  
Hocalarım merhaba bir şey danışmak istiyorum. Ben önceki yılda, bu yılda Bursa başvurdum fakat çıkmadı ama kredi almayı düşünüyorum. Amacım bütün krediyi harcamak değil ihtiyacım olduğu vakit kullanmak ya da taksit yapacağım zaman kullanmak. Yani demem o ki para yatacak ama ben hepsini harcamayacağım, hesapta birikecek. Ödeme vakti de direkt oradan kapatacağım ama aklımı kurcalayan bir şey var o da bu faiz olayı. Faiz artık tamamen kalktı mı yani toplamda 45 bin alacağım krediyi yine ileride 45 bin olarak mı ödeyeceğim yoksa bu faiz olayı sadece bu sene için mi geçerliydi ve alıp bu şekilde kullanmak mantıklı mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Faiz silinme önceki borçlular içindi diye biliyorum. Şimdikiler için bir düzenleme yok bildiğim kadarıyla. Zaten sözleşmede yazar detaylar. Sözleşmeye onay verdiğiniz zaman kredi heabınıza yatmaya başlar. Sözleşmeyi okuyun iyice.

Son düzenleme:
Bahsi geçen faiz durumu bildiğiniz gibi değil. Siz şimdi 45.000 lira öderseniz bunun geri ödemesi kat kat fazla olacak. Birikim amaçlı alacaksanız hiç bulaşmayın.

İhtiyacınız yoksa bulaşmayın. Ama alırım para da toplarım ben derseniz topladığınız para ile hisse falan alıp kazanca bile geçebilirsiniz. Zaten Kyk borçları için ara ara faiz silme falan yapılıyor. İleride size de vurursa ve işiniz gücünüz de varsa rahatlıkla ödeyebilirsiniz.
İhtiyacı olmayıp KYK alıp hisse alım satım yapan çok arkadaşım oldu benim. Güzel kazanç yapanları da oldu.

Oldukça mantıklı çünkü faizsiz krediden bahsediyoruz. Tekrar bir değişiklik olursa ve faizli sisteme tekrar geçilirse iptal edebilirsiniz.

İhtiyacınız yoksa KYK kredisi kullanılmamalı. Faizler silinmedi. Yi-üfe silindi.

Taahhütnamede nerede yazıyor ben görmedim çünkü ona göre iptal etmeyi düşüncektim.

Oldukça mantıklı çünkü faizsiz krediden bahsediyoruz. Tekrar bir değişiklik olursa ve faizli sisteme tekrar geçilirse iptal edebilirsiniz.

Evet faizsiz olması lazım borcun ben de öyle biliyorum.

Geri
Yukarı