KYK Kredi faize girmeden ödenebilir mi?

Makaleler
14
Yer
Antalya
Arkadaşlar, ben kredi kullanıyordum ancak bir işte çalışmaya başladım ve ekran kartımı da satınca şu an aldığım kredi miktarını geri kazandım, yani aldığım kadarını ödeyebilirim. 1 sene daha kredi alma hakkım kaldı benim, yani 2. sınıfın sonunda kredim bitecek zaten. O yüzden şu an elime böyle bir fırsat geçmişken kurtulmak istiyorum bu krediden. Şu an aldığım kredi miktarı:

05/04/2021 Tarihinde Hesaplanan Toplamlar
Ana Para (TL)Gecikme Zammı (TL)Toplam (TL)
Hesaplanan Toplam9.436,470,009.436,47
Ödenen Toplam0,000,000,00
Kalan Borç9.436,470,009.436,47

Krediyi iptal ettirip, hemen geri ödeme imkanım anladığım kadarıyla var. Öğrenim / Katkı kredisi sorgulama sitesinde şu yazıyor:

Peşin Ödeme Halinde İndirim Tutarı
Son Ödeme Tarihi (İş Günü)İndirim Tutarı (%30 Yİ-ÜFE)%30 İndirimli Borç Tutarı
(Son iş günü)/8/2021400,949.035,53

Yani şu an iptal edip, Ağustos'a kadar ödersem, indirimli olarak ödeyeceğim galiba. Doğru mu anlamışım?

Öncelikle ilk tavsiyem kredi alımını hemen iptal etmeniz. Çok duymuşsunuzdur bunu ama almamak mümkünken asla almak gibi bir hata yapmamanız gerekir. Seneden seneye ekonomideki değişkenlikleri düşünürsek ödeyeceğiniz hava parası göz korkutan seviyede olacaktır. Geri ödemeyle ilgili şunu söyleyebilirim. Geri ödeme başvurusu yaptıktan sonra ilk önce anlaşmalı bankalar size bir ödeme planı oluşturuyor. (Genellikle Ziraat olur) Ardından aydan aya veya peşin ödeme durumlarındaki indirimleri size sunar. 22k kredi borcum için peşin ödeme durumunda 1500₺ kadar indirim oluyodu. Buna göre karar verebilirsiniz. Tavsiyem, mümkünse almayı bırakın.

Öncelikle ilk tavsiyem kredi alımını hemen iptal etmeniz. Çok duymuşsunuzdur bunu ama almamak mümkünken asla almak gibi bir hata yapmamanız gerekir. Seneden seneye ekonomideki değişkenlikleri düşünürsek ödeyeceğiniz hava parası göz korkutan seviyede olacaktır. Geri ödemeyle ilgili şunu söyleyebilirim. Geri ödeme başvurusu yaptıktan sonra ilk önce anlaşmalı bankalar size bir ödeme planı oluşturuyor. (Genellikle Ziraat olur) Ardından aydan aya veya peşin ödeme durumlarındaki indirimleri size sunar. 22k kredi borcum için peşin ödeme durumunda 1500₺ kadar indirim oluyodu. Buna göre karar verebilirsiniz. Tavsiyem, mümkünse almayı bırakın.

Evet, peşin ödeyebiliyorum şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı