KYK öğrenci yemekhanesinden para vererek yemek yenilebilir mi?

GATEAM

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben KYK yedek sırasındayım. Çıkana kadar müdürlük tarafından misafirhaneye yerleştirileceğim. Bu misafirhanelerde bildiğim kadarıyla KYK çıkan kişilerde olduğu gibi yemek yardımı yapmıyor. Peki bu durumda ben KYK yemekhanesinden parasıyla yemek yiyebilir miyim?

Bize de 2 sene önce çıkmadığında misafirhanede kalabilir miyiz dediğimizde öyle bir uygulamamız yok vs. demişlerdi demek ki adamına göre yapıyorlar(yurt yeniydi misafirhanesi olmayacağını düşünmüyorum). Yemeklerde yemek yardımını aşarsan para veriyorsun onu da aşmamak mümkün değil zaten. Aşmayanlar anca simit vs. yiyorlar yani paranız varsa para vererek de yiyebilmeniz gerek. Devlet yurdu diye de her şeyi onlar karşılamıyor. Sabun yoktu sabunlukları bile doldurmuyorlardı, tuvalet kağıdı yok, içme suyu yok, temizlik dedikleri yerlere 2 paspas çekiyorlar sadece dolaplar çok pis güzelce temizlemeden asla kullanmayın. Yani bunları bilerek gidin ucuz özel yurda gitseniz daha iyi tabii 500-600 TL civarına özel yurt yok ama tuvalet kağıdı su sabun vs. derken toplam 1000-1500TL çıkıyor cebinden. Bir de bazı yerlerde odalar 5 kişilik falan virüs var zaten küçücük odalara 5 6 kişiyi tıkıyorlar. Benim okulumun olduğu yerde özel yurt bile yoktu o yüzden mecburen KYK da kaldım.

Son düzenleme:
@GATEAM Evet para vererek yiyebilirsiniz hocam.
Bize de 2 sene önce çıkmadığında misafirhanede kalabilir miyiz dediğimizde öyle bir uygulamamız yok vs. demişlerdi demek ki adamına göre yapıyorlar(yurt yeniydi misafirhanesi olmayacağını düşünmüyorum). Yemeklerde yemek yardımını aşarsan para veriyorsun onu da aşmamak mümkün değil zaten. Aşmayanlar anca simit vs. yiyorlar yani paranız varsa para vererek de yiyebilmeniz gerek. Devlet yurdu diye de her şeyi onlar karşılamıyor. Sabun yoktu sabunlukları bile doldurmuyorlardı, tuvalet kağıdı yok, içme suyu yok, temizlik dedikleri yerlere 2 paspas çekiyorlar sadece dolaplar çok pis güzelce temizlemeden asla kullanmayın. Yani bunları bilerek gidin ucuz özel yurda gitseniz daha iyi tabii 500-600 TL civarına özel yurt yok ama tuvalet kağıdı su sabun vs. derken toplam 1000-1500TL çıkıyor cebinden. Bir de bazı yerlerde odalar 5 kişilik falan virüs var zaten küçücük odalara 5 6 kişiyi tıkıyorlar. Benim okulumun olduğu yerde özel yurt bile yoktu o yüzden mecburen KYK da kaldım.
KYK konusunda dediklerinize katılmıyorum, o kadar da kötü değil. Sabunluklar dolduruluyor, her yerde ama her yerde dezenfektan var, çeşme suyu var ancak pandemi dolayısıyla içmenizi önermem, tuvalet kağıdı evet yok o bir eksi ancak bence aşırı büyük bir eksi değil. Temizlik olarak da adamlar ne yapabilir paspas yapmaktan başka? Senin dolabını da adamlar temizleyecek değil maalesef, sonuçta otel değil. Ayrıca özel yurda aylık 600 ödeyen arkadaşımın yurdunda da temizlik için dolapları temizlemiyorlardı, son olarak da eğer zaten dolabınızı açarlar ise özel hayata da müdahale etmiş olurlar; sonuçta dolabınız sizin özeliniz. Temizlik için ekstra eklemem gerekirse ayda 3 defa olmak üzere; yorgan, nevresim, çarşaf, yastık değiştirebiliyorsunuz ve çamaşır makinesi var. Odalar 5-6 kişi olanlar var ancak onlar eski ranza tipi KYK'lar ne yazık ki, yani her KYK 5-6 kişilik değil genelde 3-4 kişilik. Bunun dışında aylık 570-600 TL yemek desteği veriyor devlet karşılıksız tabii bir de 650 TL kredi yatıyor. O kadar ölüm kalım bir durum olmuyor yani.

Son düzenleme:

Haklısın ama tek dönem kalacağım için kimse yer vermiyor aramadığım yer kalmadı. Adamına göre değil şu an ekstrem bir durum olduğu için böyle bir imkan sağlıyorlar müdürlükle görüştüm. Yemek konusunda ise aşmamak mümkün değildir doğrudur fakat taş çatlasa en fazla 5 TL aşarız fiyatlara baktım.
@GATEAM evet para vererek yiyebilirsiniz hocam.

KYK konusunda dediklerinize katılmıyorum, o kadar da kötü değil. Sabunluklar dolduruluyor, her yerde ama her yerde dezenfektan var, çeşme suyu var ancak pandemi dolayısıyla içmenizi önermem, tuvalet kağıdı evet yok o bir eksi ancak bence aşırı büyük bir eksi değil. Temizlik olarak da adamlar ne yapabilir paspas yapmaktan başka? Senin dolabını da adamlar temizleyecek değil maalesef, sonuçta otel değil. Ayrıca özel yurda aylık 600 ödeyen arkadaşımın yurdunda da temizlik için dolabları temizlemiyorlardı, son olarak da eğer zaten dolabınızı açarlar ise özel hayata da müdahale etmiş olurlar; sonuçta dolabınız sizin özeliniz. Temizlik için ekstra eklemem gerekirse ayda 3 defa olmak üzere; yorgan, nevresim, çarşaf, yastık değiştirebiliyorsunuz ve çamaşır makinesi var. Odalar 5-6 kişi olanlar var ancak onlar eski ranza tipi KYK'lar ne yazık ki, yani her KYK 5-6 kişilik değil genelde 3-4 kişilik. Bunun dışında aylık 570-600 TL yemek desteği veriyor devlet karşılıksız tabii bir de 650 TL kredi yatıyor. O kadar ölüm kalım bir durum olmuyor yani.

Evet çoğunlukla dediğin gibi durum fakat kredi bursu çıkarsa veriliyor bana çıkmadı maalesef.

Evet çoğunlukla dediğin gibi durum fakat kredi bursu çıkarsa veriliyor bana çıkmadı maalesef.
Hocam burs demiyorum, kredi diyorum? Burs çıkmayan herkese kredi veriyor devlet istisnasız. Kredi geri ödemeli olandır, burs ise geri ödemesiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı