KYK'da oda arkadaşımla anlaşamıyorum

Boulite1206

Picopat
Diğer 2 oda arkadaşımla anlaşabiliyoruz ama ranzanın üstünde kalan arkadaşla anlaşamıyoruz ben ne dersem tersini diyor yani bayağı rahatsız oluyorum. Her seferinde alttan alıyorum bir an patlayıp vuracağım o hale geldim. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şiddet çözüm değildir.
Durumu daha açık hale getirir misin?
Herkes kendi çözüm fikrini ortaya koyar.
Anlaşamamanız gayet normal.
Sana ne gibi zararı var?
Ona göre çıkarım yapalım.
🧠🍷

Üniversitede ilk senemde iken özel yurttaydım. Benden 4 ve 7 yaş büyük kişilerle aynı odadaydım. Bir gün 4 yaş büyükle ufak bir sözlü tartışma yaşadım. Bu gitmiş 7 yaş büyük olanı bana karşı doldurmuş. İkisiyle de aram bozuldu. Ama hiçbir zaman şiddet aklımdan geçmedi.

Eğer hiç katlanacak durumun yoksa mümkün olduğunca aynı ortamda bulunmamaya çalış. Atıyorum sadece uyumaya odaya git. Onun dışında çık dışarıya gez dolaş. Kütüphanede kitabını oku. Bahçede banka otur arkadaşlarını ara konuş.

Üniversitede ilk senemde iken özel yurttaydım. Benden 4 ve 7 yaş büyük kişilerle aynı odadaydım. Bir gün 4 yaş büyükle ufak bir sözlü tartışma yaşadım. Bu gitmiş 7 yaş büyük olanı bana karşı doldurmuş. İkisiyle de aram bozuldu. Ama hiçbir zaman şiddet aklımdan geçmedi.

Eğer hiç katlanacak durumun yoksa mümkün olduğunca aynı ortamda bulunmamaya çalış. Atıyorum sadece uyumaya odaya git. Onun dışında çık dışarıya gez dolaş. Kütüphanede kitabını oku. Bahçede banka otur arkadaşlarını ara konuş.
Konu dışında bir şey sormak istiyorum ben Akdeniz de önlisans olarak bir bölümde okuyorum. Dönem sonunda Sivastaki üniversiteye yatay geçiş yapmak istiyorum YKS puanım hayli hayli yetiyor geçmek için başka şartları var mıdır? Tercih yaparken bir hata yaptım şuan memnunum ama konaklama sorunu var yurtta rahat edemiyorum ev kiraları pahalı vs. Sivasta dedemlerle birlikte kalsam rahat ederim diye düşünüyorum.

Konu dışında bir şey sormak istiyorum ben Akdeniz de ön lisans olarak bir bölümde okuyorum. Dönem sonunda Sivas'taki üniversiteye yatay geçiş yapmak istiyorum YKS puanım hayli hayli yetiyor geçmek için başka şartları var mıdır? Tercih yaparken bir hata yaptım şu an memnunum ama konaklama sorunu var yurtta rahat edemiyorum ev kiraları pahalı vs. Sivas'ta dedemlerle birlikte kalsam rahat ederim diye düşünüyorum.

Akdeniz kısmı daha iyi olur etkinlik açısından falan. Alışacağını düşünüyorum yurt da. Sonraki yıllar arkadaş çevren olursa birlikte eve çıkarsınız.

Sonradan pişman olabilirsin. Bence biraz daha zaman tanı kendine. İnsan hemen alışamaz gittiği yere.

Geri
Yukarı