Çözüldü Kyocera FS-3040MFP ile yazdırırken APC_INDEX_MISMATCH Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Öğretmen27

Hectopat
Yer
GAZİANTEP/NİZİP
Daha fazla  
Meslek
Sınıf Öğretmeni
Arkadaşlar, başlıkta belirttiğim arızayla karşılaşan var mı? Bu marka model yazıcıdan çıktı alırken mavi ekran hatası çıkıyor. Başka brother yazıcı bağlı, onda sorun yok.
Yaptıklarım:
1. Sürücüyü kaldırıp tekrar kurdum.
2. Kasada farklı USB noktasında denedim.
3. Farklı ara kablo ile denedim.

photo_2021-03-11_11-07-59.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba. Mart ayı güncellemelerinden dolayı bu sorun kaynaklanmış. Güncelleştirmelerde aşağıdaki dosyaları kaldırınca sorun düzeldi.
wusa /uninstall /kb:5000802
wusa /uninstall /kb:5000808
Acaba hala o bilgisayar ile etkileşim halindeyseniz minidump dosyanızı paylaşır mısınız? Minidump dosyasını nasıl paylaşacağınız aşağıdaki rehberde anlatılmıştır. Ek olarak tavsiye vereyim, dosyanızı MediaFire'a yükleyip öyle indirme linkini paylaşın.

Yazıcı sürücüsü çuvallamış olabilir ama sonucu net şekilde dump dosyaları belirleyecek.

Kesinlikle öyle ama ben direkt olarak yazıcı sürücüsü ile alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum. FS-3040MFP çok iyi bir makinedir benim gözümde. Belki de aslında Ethernet yoluyla bağlantı yapıldı ve aslında LAN sürücüsü sorun çıkardığı için mavi ekranı aldı. Kim bilebilir? Neyse, artık konu sahibinin dump dosyasını atmasını bekleyeceğiz fakat dediğim gibi yazıcı sürücüsü olmayadabilir. (Umarım olmaz çünkü Kyocera'yı seviyorum. :D )

Merhaba. Mart ayı güncellemelerinden dolayı bu sorun kaynaklanmış. Güncelleştirmelerde aşağıdaki dosyaları kaldırınca sorun düzeldi.
wusa /uninstall /kb:5000802
wusa /uninstall /kb:5000808

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı