KZ ED9 Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

Müzik dinlemeyi çok seven bir kardeşiniz/abiniz olarak 2 yıl kullandıktan sonra çalınan, 1 hafta önce arkadaşlarımla 3 adet daha aldığım KZ markasının ED9 model kulaklığı hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak istedim. Bu arada bu ilk inceleme yazım olacak.

Ürünün Fotoğrafları:

img_5478-jpg.360223

img_5479-jpg.360224

img_5480-jpg.360225

Ürün Bağlantısı: KZ ED9 Kulakiçi Kulaklık

Beğendiğim noktaları:
  • + 58 TL gibi çok cüzi bir fiyata sahip.
  • + Pod ve Kablo kalitesi yüksek.
  • + Taktığınız anda dibinizde biri bağırsa duymuyorsunuz.
  • + Ses seviyesi yüksek. (106 db, 18 ohm, 7-46000 Hz)
  • + Ürün üç çift farklı boyutlarda ped ve iki adet başlık ile geliyor. (Bass, Tiz)
  • + Bass kalitesi en beğendiğim yönü; oldukça iyi ve temiz. Cızırtı yok.
  • + Makinede 2 kere yıkanmasına rağmen ses veya kalite düşüşü yok.
  • + 2 yıl kullanımdan sonra ses seviyesinde ve kalitesinde düşüş yok.
  • + 1 yıl garanti süresi var. Aldığım 3 üründen 1 tanesi sorunlu çıkınca AliExpress KZ Official satıcısına mesaj göndermem ile yeni ürünü kargoya vermeleri bir oldu. Karşılığında sizden kanıt olarak video istiyorlar.
  • + Kulaklık girişi "L" şeklinde. Çoğu kişi için önemsiz olabilir fakat benim gibi telefonu yatarken kullanan insanlar ve kablo sağlığı için çok önemli.

Beğenmediğim noktaları:
  • - Pod kısımları metal, başlık kısımları pirinç. Bu nedenle kulakta ağırlık ve bazen düşme yapıyor. Uygun pedi seçmeniz önemli.
  • - Mikrofon kalitesi iyi değil fakat kötü de değil. (10/6)
  • - Mikrofonun üzerinde sadece tek buton bulunuyor. Ses açma/kapama yok.
  • - Kablosu çok uzun geldi bana. Bazen dışarı çıkarken cebime tıkıştırıyorum :)
  • - Dışarıdan hiç ses almıyor fakat yüksek ses ayarında dışarıya ses veriyor.
  • - Çin > Erzurum geliş süresi tam 20 gün.
  • - Başlıkları vida takar gibi takıyorsunuz podlara. Bu yüzden bazen kendi kendine gevşeyebiliyor. Kulaklığı dikkatli taşımadığınız yahut arada sıkma yapmadığınız takdirde bir başlığı bass bir başlığı tiz kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Başıma geldi oradan biliyorum :D
  • - Pod kısmındaki siyah boyalar çabuk çiziliyor. Cepte taşınacaksa bozuk para vs. olmamalı.

ÖZET: Bir Sennheiser değil fakat piyasadaki bir çok kulakiçi F/P kulaklığını kullanmış biri olarak (Sony TR, JBL ve Rock Zircon modelleri de dahil) arasında verdiğim parayı hak eden tek F/P kulaklık diyebilirim. 100 TL altında bir bütçeniz varsa önerebileceğim tek kulaklık kendisidir. Fakat söylediğim gibi 200 TL üstü kulaklıklarla karşılaştırılmamalı.

Şimdilik aklıma gelen bunlar dostlar :) Aklıma başka şeyler gelirse yazıya ekleyeceğim. Umarım almayı düşünen arkadaşlara yardımı dokunur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ben de uzun zamandır almak istiyordum, fakat kararsızdım. Yazdıklarınızı görünce sipariş ettim ve aldım. Ses kalitesi gerçekten iyi ama bende bir cızırtı bir alt ses var sizde de var mı bu?

Merhaba. Ben de uzun zamandır almak istiyordum, fakat kararsızdım. Yazdıklarınızı görünce sipariş ettim ve aldım. Ses kalitesi gerçekten iyi ama bende bir cızırtı bir alt ses var sizde de var mı bu?

Dinlediğiniz her müzikte aynı sorun varsa mağazaya mesaj atıp yeni ürün talep ederseniz yardımcı olurlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı