KZ EDX 1DD sol taraftan daha az ses geliyor

Lyrinx

Hectopat
Makaleler
4
Kulaklığım bu, alalı 2 ay oldu olmadı. Bilgisayarımda kullanıyorum, ses seviyesinden ve ses kalitesinden çok memnunum. Ancak kablosu bir o kadar kalitesiz, sürekli birbirine dolanıyor. Bir yere rastgele koysam aldığım zaman kablolar iç içe girmiş bir şekilde beni karşılıyor, konu başlığına gelecek olursam anladığınız gibi kulaklığın sol tarafından daha az ses geliyor. Öyle ki 2 tarafı da kulağıma taktığım zaman sesi sadece sağ taraftan algılıyorum, sol taraftaki sesi algılayamıyorum. Daha önce de böyle bir sorun olmuştu ancak kendiliğinden düzelmişti, şüphelendiğim nokta kabloları. Yedek kablosu var ancak dediğim gibi, alalı daha 2 ay oldu olmadı. Böyle bir sorun olması çok saçma, şüphelendiğim bir diğer nokta ise silikonları, çünkü kulaklığın bir tarafının silikonu (yanlış hatırlamıyorsam sol tarafın silikonu) ara sıra yerinden çıkıyor. Aynı zamanda yedek silikonu da var, sorun ne olabilir?

Kulaklıkta böyle bir sıkıntı olması çok garip. Kabloda sorun olsa zaten düzeltebileceğinizi sanmıyorum çünkü silikon bir şey ile kaplamışlar kabloyu. Belki kulaklarınızda sıkıntı vardır? Kulaklıkları ters bir şekilde takıp deneyin. Hala sol kulaklıktan düşük ses geliyorsa kulaklığı takıp jak girişini sağ sola çevirin seste bir değişme var mı diye. Dediklerimden hiçbiri olmadıysa kulaklığın hoparlöründe sıkıntı vardır garantisi var ise garantiye gönderin.

Kulaklıkta böyle bir sıkıntı olması çok garip. Kabloda sorun olsa zaten düzeltebileceğinizi sanmıyorum çünkü silikon bir şey ile kaplamışlar kabloyu. Belki kulaklarınızda sıkıntı vardır? Kulaklıkları ters bir şekilde takıp deneyin. Hala sol kulaklıktan düşük ses geliyorsa kulaklığı takıp jak girişini sağ sola çevirin seste bir değişme var mı diye. Dediklerimden hiçbiri olmadıysa kulaklığın hoparlöründe sıkıntı vardır garantisi var ise garantiye gönderin.
Dediklerinin hepsini denedim, hala aynı. @Lyrax52'nin önerisini de denedim, kulağımda sıkıntı yok. Çünkü bunu sadece ben söylemiyorum.

Düzelmedi, aksine sol taraftan daha az ses geliyorken şu an sağ taraftan daha az ses geliyor.

@Lyrinx dostum kulaklığındaki sorunu hala çözemediysen yardımcı olmak isterim. Sorun büyük ihtimalle kabloda, sağ taraftaki kabloyu sola soldakini sağa takıp denediysen, sol tarafta az gelen ses sağ tarafta az gelmeye başladıysa sorun zaten kablodadır. Kabloları satılıyor gerek AliExpress olsun gerek diğer siteler olsun. İster orijinal kablosunu alırısın ister gümüş vb. kablolar var iletkenliği daha iyi olan ses kalitesini de arttıracaktır.

@Lyrinx dostum kulaklığındaki sorunu hala çözemediysen yardımcı olmak isterim. Sorun büyük ihtimalle kabloda, sağ taraftaki kabloyu sola soldakini sağa takıp denediysen, sol tarafta az gelen ses sağ tarafta az gelmeye başladıysa sorun zaten kablodadır. Kabloları satılıyor gerek AliExpress olsun gerek diğer siteler olsun. İster orijinal kablosunu alırısın ister gümüş vb. kablolar var iletkenliği daha iyi olan ses kalitesini de arttıracaktır.
Sorun kabloda değil, direkt sağ kulaklıktaymış.

Ek olarak şu an kulaklık yok, kısa bir süre sonra sağ tarafından da az ses gelmeye başladı ve kabloları yıpranmaya başladı. KZ EDX 1DD bana hiç iyi bir deneyim yaşatmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı