KZ edx vs KZ ED9 vs KZ ED12 vs KZ atr

BayS3fa

Hectopat
KZ kulak içi kulaklık markasını almayı düşünüyordum fakat internette bu modeller arasında tam farklarını belirten bilgilere ulaşamadım. Bu modeller arasında müzik seviyesi diğerlerine göre iyi olanı alacağım. KZ edx modeli için internette daha fazla bilgiler gördüğümden aklıma yattı gibi. Aralarındaki farkı bir anlatır mısınız? Aralarındaki farkı anlatan hiç açılmış konu göremedim. 130 140TL arası farklı model de önerebilirsiniz.

KZ ED9.
Frekans aralığı: 7HZ-46200Hz
Hassasiyet: 106dB.
Empedans: 18ω.
Sürücü: 10mm.
Bağlantı: 3.5mm
Kablo uzunluğu: 1.2m
Ağırlık: 24±3g
Fonksiyonlar: Çağrı cevaplama, şarkı değiştirme, HD mikrofon.

- Model: KZ edx.
- Kulaklık tipi: Kulak içi kulaklık.
- Kulaklık çıkış kaynağı: Hi-Fi
- Hassasiyet: 112dB.
- Frekans aralığı: 10-20 khz.
- Pim tipi: 0,75 mm.
- Fiş çapı: 3,5 mm.
- Fiş tipi: L bükülmüş.
- Kablo uzunluğu: 125 ± 5 cm.
- Kablolu veya kablosuz kulaklık seti: Kablolu kulaklık.
- Ses prensibi: 1 dinamik sürücü.

KZ atr.
frekans aralığı: 20-20000Hz
Hassasiyet: 106dB.
Empedans: 16?
Sürücü sayısı: Moving coil 8mm.
Bağlantı: 3.5mm
Kablo uzunluğu: 1.2m
Ağırlık: 15G.
Fonksiyonlar.
Çağrı cevaplama.
HD mikrofon.

• KZ ED12.
  • Frekans aralığı: 10-20000Hz
  • Hassasiyet: 120dB.
  • Empedans: 16ω.
  • Sürücü: 10mm.
  • Bağlantı: 3.5mm
  • Kablo uzunluğu: 1.2m
  • Ağırlık: 18g.
  • Fonksiyonlar: Çağrı cevaplama, HD mikrofon.

Ben de bu markayı kullanıyorum bendeki edr1 onun bile sesi 10 numara 5-28000 frekans aralığın da, 120 dB ve sesi güzel. Ağır bass seviyorsan kzatr alabilirsin ama, önermem diğer frekansları net alamazsın boğuk ses verir, bass odaklı olduğu için. Diğer 3 kulaklık güzel. Frekans aralığı en düşükten en yüksek olanı daha net ses verir ve daha ince sesleri de alırsın. Örneğin, 7HZ-46200Hz aralığında ki sesleri net şekil de verir ama, 106 desibel yani sesi biraz az verir çok da az değil iyi bir ses şiddeti. 7Hz den başladığı için bence iyi yoksa kulağını ince sesler de rahatsız edebilir. Diğer bir tanesi de frekans aralığı: 10-20000Hz, bu aralık standart aslın da, sesleri güzel alırsın bura da ve desibeli 120 olması işte biraz daha cezbediyor. Karar senin frekans aralığı mı önemli ses şiddeti mi senin için senin karar vermen gerekecek bura da?

Yeni konular

Geri
Yukarı