KZ S1D TWS kullanıcı incelemesi

Merhaba dostlarım, nasılsınız? Umarım iyisinizdir.
Bu sabah kargodan aldığım, KZ S1D hakkında bir inceleme konusu açmak istedim.
Şu anda 13 saatlik bir kullanımım oldu, kulaklık çok iyi sese sahip ve şarkı dinleyen insanlar için biçilmiş kaftan.
Mikrofonu ise çoğu telefondan daha iyi, P Smart 2019 telefonumun mikrofonu ile neredeyse aynı kalitede.
Şarkılarda en dip sesleri dahi duyabiliyorsunuz, hayatımda ilk defa şarkı dinlerken bu kadar temiz bir ses duydum ve bildiğim bütün şarkılar çok değişik geldi.
Kulaklık 3 saat kullanım sunuyor, kutusu ile 1 günü rahatlıkla çıkarabilirsiniz, şu anda 2 kez şarj ettim. Yarım saatte kulaklık şarj oluyor, kutu ise 2 saatte şarj oluyor.
Kutunun ve kulaklığın malzeme kalitesi çok iyi, kutu plastik ancak hiç hissetmiyorsunuz. O kaliteyi çok rahat hissediyorsunuz, kulaklıklar da aynı şekilde malzeme kalitesi olarak çok iyiler.
180 TL'ye alınabilecek en iyi kulaklık diyebilirim. Kuzenimde Apple AirPods 1. Nesil var idi, onu bir süre kullanmıştım. Ancak tatmin edememişti. S1D ise bütün isteklerimi tam olarak karşıladı. Ayrıca kulaklıklar dokunmatik yüzeye sahip, yani çift tıklama ile son aradığınız kişiyi arayabiliyorsunuz. 1 saniye basılı tuttuğunuz zaman şarkıyı durduruyor, kulaklarımı hiç ağrıtmadı. Ancak ilk kulak tıkacı büyük geldi, içinde küçük tıkaç var idi onu taktım.
Görselleri buraya bırakıyorum, aldığım yer ise Teknostore. MNG Kargo ile, 1 gün içinde elime ulaştı.

Screenshot_20200318_190433.jpg

IMG_20200318_110408.jpg

IMG_20200318_110259.jpg

IMG_20200318_110325.jpg

IMG_20200318_110432.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Eline sağlık çok güzel bir inceleme olmuş. :) Bende kulak içi kulaklıklara alışabilsem bu modeli alırdım. :D
İlk defa kulakiçi kulaklık satın aldım, denediğim kulaklıklar kısa süreliydi. Ancak çok konforlu, kablo derdi falan yok. Bir de bu kulaklık normaller gibi değil, kulakiçini tam kaplıyor, diğerlerinden çok farklı. Denemeni tavsiye ederim :)

Huawei Freebuds Lite 200TL'ye düşüyor 23 Mart'ta fakat bununla onun arasında kaldım. Sizin tavsiyeniz ne olur ?
FreeBuds Lite kullanmadım, ne desem yalan olur. Ancak KZ S1D şarkı dinleyen birisi için çok çok iyi. 1.5 gün kullanım sürem oldu, ilk defa bir kulaklıktan bu kadar haz aldım. Bana soracak olursanız, S1D alıp yoluma bakardım. KZ bu işin ehli.

FreeBuds Lite kullanmadım, ne desem yalan olur. Ancak KZ S1D şarkı dinleyen birisi için çok çok iyi. 1.5 gün kullanım sürem oldu, ilk defa bir kulaklıktan bu kadar haz aldım. Bana soracak olursanız, S1D alıp yoluma bakardım. KZ bu işin ehli.
KZ ZS5 kullanıyorum ve cidden harika bir kulaklık tasarımı sesi falan arkadaşlarıma dinlettiğimde şaşırıyorlar. Fakat gözlük kullandığım için yukarıdan saran kablo artık kulağımı ağrıtmaya başladı ve kullanma isteğim söndü bende biraz biriktirip TWS bir kulaklık alcaktım aklımda Xiaomi vardı fakat KZ'nin TWS kulaklığı varken Xiaomiyi tercih edeceğimi düşünmüyorum. Bu da normalde 600 TL olan kulaklık 200 TL'ye düşeceği için acaba fırsat varken almalı mıyım diye düşündüm. Telefonum Mi Max 2 Bluetooth 4.2 destekliyor zaten. Tek kafamın karıştığı nokta fırsat mı daha mı iyi yoksa KZ al kafan rahat olsun noktasındayım hem yukarıdan aşağı çubuk olması biraz soğuttu zaten.

Ben şahsen KZ alıp yoluma bakardım, deneme amaçlı 5 metre uzaktan babamı aradım. Mikrofonu o kadar uzakta dahi çok kaliteliydi, gecikme falan hiç yok. Gerçekten KZ kulaklıkta tartışmasız en iyisi oldu benim için. Huawei her ne kadar güzel olsa da, bu işlerde kendini çok kanıtlamadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı