L5Pi Türkiye'de ilk kez satışta!

Bilgisayara benim bilmediğim farklı kablolar mı takılıyor? İki tane monitör, bir tane PSU için kablo takıyorsun. Geriye sadece klavye, fare ve hoparlör kalıyor. Küçük bir bavulun içine hepsi sığabiliyor.

Hocam laptop pandemi döneminde daha avantajlı hale geldi. Bir ekran kartı fiyatına insanlar laptop alıyor. PC de mantıklı tabii ama taşınma açısından çok konforlu değil. Ayrıca monitörünüze veya PC içindeki bileşenlerinize bir zarar gelmesini istemezsiniz. Karşıt arkadaşlar bu şekilde düşünüyor galiba.

Anladım ama bu setupu okulda nasıl açacaksın.
Ama zaten başta belirttim yılda 2-3 defa taşıyabilirsiniz. Yazlıktan - kışlığa, öğrenci evinden aile evine taşınabilir. Her gün okula giderken kullanıyorsanız dizüstü bilgisayar şart.
Hocam laptop pandemi döneminde daha avantajlı hale geldi. Bir ekran kartı fiyatına insanlar laptop alıyor. PC de mantıklı tabii ama taşınma açısından çok konforlu değil. Ayrıca monitörünüze veya PC içindeki bileşenlerinize bir zarar gelmesini istemezsiniz. Karşıt arkadaşlar bu şekilde düşünüyor galiba.
Hocam tabiki ikisininde avatajlı ve dezavantajlı olduğu yerler var. Ben daha çok pek taşımadığı halde dizüstü alanları gereksiz buldum. 16.000 Tl'ye çok daha iyi bir masaüstü toplanabiliyor ve her parçasını ilerleyen zamanlarda değiştirebiliyorsunuz. Tek başına bu bile büyük avantaj. Ekran kartını, işlemci soğutucusunu ve varsa harddiski kutusuna koyup rahat taşırsınız. Bazı mini kasalarda ekran kartının yeri oldukça destekli olabiliyor. Sökmeye gerek bile kalmıyor. Ben bu şekilde yurtdışına bilgisayar çıkarmayı düşünüyorum.

Ama zaten başta belirttim yılda 2-3 defa taşıyabilirsiniz. Yazlıktan - kışlığa, öğrenci evinden aile evine taşınabilir. Her gün okula giderken kullanıyorsanız dizüstü bilgisayar şart.

Hocam tabii ki ikisinin de avatajlı ve dezavantajlı olduğu yerler var. Ben daha çok pek taşımadığı halde dizüstü alanları gereksiz buldum. 16.000 TL'ye çok daha iyi bir masaüstü toplanabiliyor ve her parçasını ilerleyen zamanlarda değiştirebiliyorsunuz. Tek başına bu bile büyük avantaj. Ekran kartını, işlemci soğutucusunu ve varsa hard diski kutusuna koyup rahat taşırsınız. Bazı mini kasalarda ekran kartının yeri oldukça destekli olabiliyor. Sökmeye gerek bile kalmıyor. Ben bu şekilde yurt dışına bilgisayar çıkarmayı düşünüyorum.

Hocam CPU soğutucusu riskli iş ama gerisi kolay.

Yeni konular

Geri
Yukarı