Laptop Şarjdan Çıkarınca Kapanıyor

Apapat

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi, laptop'ım şarjdan çıkarınca aniden kapanıyor. Şarja takmazsam açılmıyor. Bataryam daha yeni sayılır, yarım sene olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski bataryanı atmadıysan onunla ya da başka bir batarya ile test et.

Öncesinde bataryanı ve fişi çıkartıp 10 dk beklet, son 30snde de power tuşuna basılı tut elini.

Olmaz ise bir de şunu dene:

Makinayı kapat.
Fişi çek.
Pili çıkart.
Fişi tak.
Makinayı aç. (pil takılı değil)
Device managerdan battery (pil) altındaki tüm microsoftlu girişleri kaldır. (korkma sistem açılırken otomatik yükleniyor)
Makinayı kapat.
Fişi çıkart.
Pili tak.
Fişi tak.
Makinayı çalıştır.

Diğer bataryalarda da aynı sıkıntı oluyorsa şarj soketinde sıkıntı olabilir.

Pil orijinal miydi?

Eski bataryanı atmadıysan onunla ya da başka bir batarya ile test et.

Öncesinde bataryanı ve fişi çıkartıp 10 dk beklet, son 30snde de power tuşuna basılı tut elini.

Olmaz ise bir de şunu dene:

Makinayı kapat.
Fişi çek.
Pili çıkart.
Fişi tak.
Makinayı aç. (pil takılı değil)
Device managerdan battery (pil) altındaki tüm microsoftlu girişleri kaldır. (korkma sistem açılırken otomatik yükleniyor)
Makinayı kapat.
Fişi çıkart.
Pili tak.
Fişi tak.
Makinayı çalıştır.

Diğer bataryalarda da aynı sıkıntı oluyorsa şarj soketinde sıkıntı olabilir.

Pil orijinal miydi?
Eski pilim yok pil orjinal. Device manager den sonrasını nasıl yapacağımı detaylı anlatır mısınız? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer bir sorunda bende var...Laptopum 1 yıllık filan.Yaklaşık 1 ay öncesine kadar laptop şarjda olmasa bile 1-1.5 saat acık kalıyordu.Ancak şimdi şarjdan cekince direk kapanıyor.Hani şarjda olmayınca bi 5 dk gitse ömrü azalmış filan dicemde daha 1 ay öncesine kadar 1.5 saat acık kalan laptopun pilinin ömrü bi anda nasıl biter ?

Merhabalar aynı sorun benimde başıma geldi asus x550j marka laptop yi kullanıyorum. Laptop da batarya full görünüyor ama fişi çıkardığımda hemen kapanıyor bilgisayarı alalı henüz 10 ay oldu.Okuduğum bölüm gereği bilgisayarı çok fazla kullanıyorum bu yüzden garantüye göndermeden halletmek istiyorum . Birde çok büyük programlarda çalıştıgım için yüksek performans için laptop u şarj da kullanıyorum. yukarıda dediğinizi yapmaya çalıştım ama ''Device managerdan battery (pil) altındaki tüm microsoftlu girişleri kaldır. (korkma sistem açılırken otomatik yükleniyor)'' bu dediğinizi bulamadım ve yapamadım

Merhabalar aynı sorun benimde başıma geldi asus x550j marka laptop yi kullanıyorum. Laptop da batarya full görünüyor ama fişi çıkardığımda hemen kapanıyor bilgisayarı alalı henüz 10 ay oldu.Okuduğum bölüm gereği bilgisayarı çok fazla kullanıyorum bu yüzden garantüye göndermeden halletmek istiyorum . Birde çok büyük programlarda çalıştıgım için yüksek performans için laptop u şarj da kullanıyorum. yukarıda dediğinizi yapmaya çalıştım ama ''Device managerdan battery (pil) altındaki tüm microsoftlu girişleri kaldır. (korkma sistem açılırken otomatik yükleniyor)'' bu dediğinizi bulamadım ve yapamadım
Windows10 kullanıyorsanız aynı yolu hala kullanabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    34,1 KB · Görüntüleme: 10.293

Yeni konular

Geri
Yukarı