Laptop 86 derecede çalışıyor

Daha fazla  
Arkadaşlar, 8 ay önce aldığım laptop boşta 45-55 arası oyun oynarken sabit 86 derecede çalışıyor. Nedenini anlamasam da bu değerleri düşürmek için undervolt işlemi yaptım. Sıcaklık değerlerini boşta 30 oyun esnasında 63-64 derecelere düşürdüm. MSI Afterburner üzerinden de bu ayarları kaydettim. Bilgisayar yeniden başladığında undervolt işlemi ile başlamalı ve sıcaklığı düşürmeliydi. Ancak MSI Afterburner üzerinden ayarları kaydetmiş olsam da bir daha bu ayarları etkin hale getiremedim.

Bilgisayarda 2 kullanıcı var ve benim kullanıcım yönetici değil. Ayarların çalışmaması yönetici kullanıcı olmamamdan kaynaklanıyor olabilir mi? Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1686388077552.png

Ayarları yaptıktan sonra sağ taraftaki profillerden herhangi birine kaydedip üstteki kilit işaretine tıklayın. Sonrasında sol tarafta bulunun Startup yazısının altındaki windows logosuna tıklayın, etrafı kırmızı olacak, o şekilde kalsın. Daha sonra ayarlara girip genel ayarlar kısmından bu iki kutucuğu da tikleyin;
1686388190987.png

Bu ayarlardan sistem başlangıcında çalışacak ve kaydettiğiniz profildeki ayarları her seferinde uygulayacaktır. Arkaplanda çalıştığı için de program olarak açıldığını göremeyeceksiniz.

Arayüzde Windows ikonu var. Onu açtınız mı? Bir de oluşturduğunuz profili kaydedip kilitlediniz mi?
Evet yaptım

Eki Görüntüle 1814756

Ayarları yaptıktan sonra sağ taraftaki profillerden herhangi birine kaydedip üstteki kilit işaretine tıklayın. Sonrasında sol tarafta bulunun Startup yazısının altındaki windows logosuna tıklayın, etrafı kırmızı olacak, o şekilde kalsın. Daha sonra ayarlara girip genel ayarlar kısmından bu iki kutucuğu da tikleyin;
Eki Görüntüle 1814762
Bu ayarlardan sistem başlangıcında çalışacak ve kaydettiğiniz profildeki ayarları her seferinde uygulayacaktır. Arkaplanda çalıştığı için de program olarak açıldığını göremeyeceksiniz.
Hocam aynısını yaptım ama olmadı yine işe yaramadı

Hocam valla yine 86 derece
Size ulaşsam bana yardım edermisiniz dc üzerinden?
Size buradan soğutmayla ilgili birkaç tavsiye verebilirim. Öncelikle laptop'ın termal bakım ve toz temizliğini yapıldığından emin olun. Bilgisayarı düz bir zeminde olduğu gibi kullanmayın, soğutuculu bir laptop standı veya alt kısmının arka köşelerine silgi tarzı sarsılmayı önleyecek ve alt kısımda bir hava kanalı oluşturacak şekilde kullanın. Bu hava sirkülasyonunu iyileştirecektir.

Geri
Yukarı