Laptop' a 144 Hz monitör bağlamak

4N1L6767

Kilopat
Daha fazla  
Benim kullandığım laptop' da yalnızca HDMI girişi var. Ben 144 Hz monitör aldım. HDMI ile bağlantı yaptığımda 120 Hz alıyorum. Çeviri ile monitöre DisplayPort üzerinden bağlantı kursam 144 Hz alabilir miyim?

Laptop'un modelini de yazsaydiniz iyi olurdu sanki. Model ozelliklerinde belirtilir cikislarin hangi cozunurlukte hangi frekansi destekledigi.
Not : Bu arada HDMI girisi degil cikisi orasi. Giris olsa kayit karti olur.
Daha çok model sayfasında değil de kullanılan GPU'yu arattığınızda çıkıyor. Mesela 1050'lerde HDMI 2.0b var. Notebookcheck Bu siteden ekran kartınızı seçince Features kısmında desteklediği HDMI, DP versiyonları yazıyor.

Daha çok model sayfasında değil de kullanılan GPU'yu arattığınızda çıkıyor. Mesela 1050'lerde HDMI 2.0b var. Notebookcheck Bu siteden ekran kartınızı seçince Features kısmında desteklediği HDMI, DP versiyonları yazıyor.
Notebook'unda "HDMI giris" oldugunu dusunen bir arkadasimizin ekran kartinin teknik spesifikasyonlarindan haberdar olmasini beklemek yanlis olmaz mi sizce de? O kadar ayrintiya ulasmasini istemek yerine notebookun uzerindeki modeli belirtmesi daha kolay olur.

Kullandığım Laptop Monster Abra A5 v13.1.1
Monster yetkililerini aradığımda HDMI 2.0 desteklediğini söylemişlerdi. Kullandığım harici monitör ise BenQ XL2411P 24". Bu monitörün kendi sitesine girdiğimde HDMI 1.3 120 HZ desteklediği yazıyor. O yüzden çeviri alıp 144 HZ' ye çıkmak istiyorum.

Kullandığım Laptop Monster Abra A5 v13.1.1
Monster yetkililerini aradığımda HDMI 2.0 desteklediğini söylemişlerdi. Kullandığım harici monitör ise BenQ XL2411P 24". Bu monitörün kendi sitesine girdiğimde HDMI 1.3 120 HZ desteklediği yazıyor. O yüzden çeviri alıp 144 HZ' ye çıkmak istiyorum.
Monitor 120 Hz destekli ise onun hizini arttiramazsiniz. Monitor icin OC konulari vardi bir aralar ama muhtemelen monitor arizalanir bir sure sonra. 60 ile 120 tabii farkediyor da 120 ile 144 Hz arasinda ugrastigina degecek bir fark var mi deneyimleyenler belirtir zaten.

Monitor 120 Hz destekli ise onun hizini arttiramazsin. Monitor icin OC konulari vardi bir aralar ama muhtemelen monitor arizalanir bir sure sonra. 60 ile 120 tabii farkediyor da 120 ile 144 Hz arasinda ugrastigina degecek bir fark var mi deneyimleyenler belirtir zaten.
Monitör 144 HZ destekliyor. Ama HDMI girişinden değil. Displayport ve DVI girişinden. Laptopumda yalnızca HDMI olduğu için HDMI to DisplayPort çevirici almayı düşünüyorum.

Monitör 144 HZ destekliyor. Ama HDMI girişinden değil. Displayport ve DVI girişinden. Laptopumda yalnızca HDMI olduğu için HDMI to DisplayPort çevirici almayı düşünüyorum.
Bes yanitta yazdiklarinizi keske soru sorarken belirtseniz. Boylece daha cabuk yanit alabilirsiniz. Ceviricinin boyle bir frekans arttirmasi mumkun degil. Oyle olsa insanlar 2080 Ti a para vermek yerine 1050 Ti alip cevirici ile 40 FPS'i 144 FPS'e cikarirlardi.

Bes yanitta yazdiklarinizi keske soru sorarken belirtseniz. Boylece daha cabuk yanit alabilirsiniz. Ceviricinin boyle bir frekans arttirmasi mumkun degil. Oyle olsa insanlar 2080 Ti a para vermek yerine 1050 Ti alip cevirici ile 40 FPS'i 144 FPS'e cikarirlardi.
Yani mecburen HDMI ile 120 HZ alacağım öyle mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı