Laptop açık iken siyah ekran oldu

oluroluryeriz

Centipat
Daha fazla  
Ben birkaç saattir laptop başındaydım. Çok bakmadım laptopa, baksam bile zaten uzun saatlere dayanabilecek bir laptop. Laptop açıktı, Discord'da takılıyordum, su içmeye kalktım. Geldiğimde laptop siyah ekrandı. Ben uyuduğunu düşünüp endişe etmedim, sonra açmaya çalıştım, açılmadı ve dıt dıt dıt diye ses çıkartıyor. Kapatma tuşuna da basıyorum, kapanmıyor. Uzun basılı da tuttum, bir şey olmadı. Ses çıkarıyor. Su falan da dökmedim ve 2 3 aylık laptop, neden oldu ki? Gayet düzgün kullandım. Garantiye gönder diyeceksiniz ama ailem dinlemeyecek. Nasıl düzelir? Yardımcı olun. En azından şimdilik düzelsin. En kötü zarla zorla garantiye göndereceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
O dit dit diye geldi dedigin sesler aslinda kodlanmis oluyor mors alfabesi gibi. Anakartinin vendor'unun dokumanlarindan ne anlama geldigine bakabilirsin.

Tamamen salliyorum Phoenix bioslar icin ornegin 2 uzun 1 kisa ses => gpu entegre arizasi gibi karsiliklari olabiliyor.

Genelde entegrelerdeki lehimlerin atmasindan oturu kaynaklanabiliyor bu tip problemler. Firinlanarak gecici bir cozum saglanabilir ama garantisi varsa en mantiklisi garantiye gondermek.

O dit dit diye geldi dedigin sesler aslinda kodlanmis oluyor mors alfabesi gibi. Anakartinin vendor'unun dokumanlarindan ne anlama geldigine bakabilirsin.

Tamamen salliyorum Phoenix bioslar icin ornegin 2 uzun 1 kisa ses => gpu entegre arizasi gibi karsiliklari olabiliyor.

Genelde entegrelerdeki lehimlerin atmasindan oturu kaynaklanabiliyor bu tip problemler. Firinlanarak gecici bir cozum saglanabilir ama garantisi varsa en mantiklisi garantiye gondermek.
😌 Açıldı şuan sıkıntı yok umarım tekrarlanmaz.

Böyle durumlar başınıza geldiğinde güç tuşuna 5 saniye basılı tutun. Ve cihaz açılana kadar tekrarlayın düzelmezse pili çıkartıp takın açılacaktır. Statik elektrik yüklenmesi meydana gelmiş.

Ayrıca topraklı priz kullanın.

Geri
Yukarı