Çözüldü Laptop acıkken farenin ışığı nasıl kapatılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Evet sorunum yukarıda gördüğünüz gibidir. Nasıl önleyeceğim? Faremin kablolu boşuna güç tüketmesini istemiyorum ama bir çözümünü bulamadım maalesef, araştırdım ama bunun hakkında konuda bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BİOS'una girip USB ayarlarından USB off tarzı bir ayar bulacaksanız, sistem kapalı iken USB'ye elektrik gitmesini engelliyor. (Masaüstünde var fakat her laptopta var mı emin değilim.) Varsa öyle yaparsınız, başka bir çaresi yok gibi.
BİOS'una girip USB ayarlarından USB off tarzı bir ayar bulacaksanız, sistem kapalı iken USB'ye elektrik gitmesini engelliyor. (Masaüstünde var fakat her laptopta var mı emin değilim.) Varsa öyle yaparsınız, başka bir çaresi yok gibi.

Çözüm
Farenin uygulaması varsa oradan kapatabilirsiniz. Aksi takdirde laptop açıkken ışığı kapanmaz.

BIOS'una girip USB ayarlarından USB off tarzı bir ayar bulacaksanız, sistem kapalı iken USB'ye elektrik gitmesini engelliyor. (masaüstünde var fakat her laptopta var mı emin değilim.) Varsa öyle yaparsınız, başka bir çaresi yok gibi.

Biosada giremem galiba caresi yok fare değiştireceğim.

Geri
Yukarı