Laptop açılırken 3 saniye sonra kapanıyor

Çok Güçlü

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Excalibur bir cihaza sahibim. Cihazım 2 Aylık. Güç düğmesine bastıktan sonra çalışıyor 3 saniye içinde çat diye kapanıp tekrar açılıyor ancak siyah ekranda kalıyor iki saat bekledim ama değişen bişey olmadı. Tekrar kapatıp açtığımda ise hiçbirşey yokmuş gibi açılıyor. Bu sorunu ard arda açıp kapattığım zaman asla yaşamıyorum. Ne zaman 10-15 dakika açık kalsın ve kapatayım daha sonra 10-15 dakika sonra açayım yapıyor. Ram değiştirdim, prizde olmadan çalıştırdım, format attım, bios güncelledim olmadı. Son olarak garantiye götürdüm sorunu anlattım ve ek olarak SSD'nin ısındığını buna bağlı olarak FPS düşüşü yaşadığımı söyledim. Bios güncellendi, donanım sorunu bulunmadı dendi geri verildi. Bugün çok canıma tak etti ve içini söktüm bir baktım SSD sararmış. Bununla ilgili olabilir mi? Oyunda veya kullanımda canavar gibi. Yardımlarınızı bekliyorum. Elimde videosu mevcut nereye upload etmeliyim ? Sizin görebilmeniz için.

Donanımlar,
İ5 11400H
RTX 3050
16 GB Ram
Kioxia Exceria M2 SSD.

Başka bir donanıma ihtimal veren biri var mı ?

Sorunun problemi şuymuş; cihaz sürekli prizde kullanıyordum ve evimizde ki elektrik tesisatında adını unuttum birşey yokmuş. Bu yüzden statik biriktirip o şekilde oluyormuş. Cihazı kapattıktan sonra fişten çektim ve bir daha bu sorunu yaşamadım. Çözüldü işaretlenebilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı