Laptop açılırken "CPU ID: 55 No Microcode" hatası veriyor

Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımda ilk açılışta ''CPU ID: 55 No Microcode Update Loaded for Alternate Processor Press F1 to resume'' hatası alıyorum. Araştırdım genelde BIOS guncellemesi yapınca geçer diye yazıyor, yaptım ama düzelmedi.
  • PackardBell Easy Note TJ75
22770016_10212223467559165_6221499545330904681_o.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayarımda ilk açılışta ''CPU ID: 55 No Microcode Update Loaded for Alternate Processor Press F1 to resume'' hatası alıyorum. Araştırdım genelde BIOS guncellemesi yapınca geçer diye yazıyor, yaptım ama düzelmedi.
  • PackardBell Easy Note TJ75
Eki Görüntüle 264614
Bu bios hatası güvenliğiniz bilgisayarcida bios arttırabilirsiniz bizde tam 5 dk önce Acer 5740G için region bios deniyorduk buna denk geldik

merhaba selamlar aynı sorun bendede oldu amd intel yöntemlerini denedim yazılımları başarılı bir şekilde yükledim düzelmedi 5740 acer ... sürekli f1 geliyor i3 den i7 şlemciye yükselttim sonra oldu sorun .. format attım felan ama düzeltemedim driver boost felan denedim güncelleme yaptım bir türlü olmuyor

Çipset destekliyor ama BIOS desteklemiyorsa üretici firma taktığın işlemcinin çalışmasını engellemiş ya da kullandığın BIOS sürümünde henüz tanımlamamıştır; en güncel BIOS yüklü ise:Çipsetin desteklediğine emin isen modlu BIOS kullanman lazım yani kullandığın işlemcinin mikro kodunun tanımlandığı bir BIOS olmalı.

Modelin i7li versiyonu varsa ve aynı resmi BIOS'u kullanıyorsa farklı SPEC kodlu (ACER'in kullandığı hangisi ise) işlemciyi takarsan direkt çalışması gerekir.

SPEC kodu ne? Bazı işlemcilerin birden fazla versiyonu oluyor. Her versiyonun SPEC kodu farklı, i7-620M'in mesela PGA olarak 2 tane var. Bunlardan biri tanımlı ise diğeri çalışmaz ama baktığında ikisi de aynı işlemci modeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı