Laptop açılırken siyah çentikte kalıyor

efens2

Kilopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhaba arkadaşlar, Windows 10 laptop kullanıyorum, bilgisayarı açmaya kalktığımda fotoğrafda bulunan hatayı alıyorum bilgisayar hiçbir türlü açılmıyor, hard diski çıkarıp başka bilgisayarda denerim çalışıyor hard disk de sorun yok, nasıl çözebilirim acaba ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 2FD337FD-E523-4BF5-8084-4D25A532F557.jpeg
    2FD337FD-E523-4BF5-8084-4D25A532F557.jpeg
    148,7 KB · Görüntüleme: 37
Bende de aynısı oldu PC'yi kapatıp yere ekranı aşağı gelecek şekilde yani tepetaklak olarak koydum vallaha 3 gün sonra çalışmaya başladı. Bir dene bakalım. Sahi o PC Windows 10 değildi ama.

Artı -2 Eksi
Merhaba arkadaşlar, Windows 10 laptop kullanıyorum, bilgisayarı açmaya kalktığımda fotoğrafda bulunan hatayı alıyorum bilgisayar hiçbir türlü açılmıyor, hard diski çıkarıp başka bilgisayarda denerim çalışıyor hard disk de sorun yok, nasıl çözebilirim acaba ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Güvenli modda bilgisayarı açmayı dener misiniz? Bilgisayar açılırken F8 tuşuna basın 1 saniye aralıklarla.

BIOS'tan AHCI modunu kontrol ediniz.

O ekranda takılıyorsa BIOS'a giremez zaten. O ekran BIOS'un boot animasyonu gibi düşün. Çalışmayan şeye nasıl girecek?

Güvenli modda bilgisayarı açmayı dener misiniz? Bilgisayar açılırken F8 tuşuna basın 1 saniye aralıklarla.

Onu yapmak için Windows logosunun gelmesi gerek. Çentikte takılıyorsa yapamaz. Normalde o çentik gelir, sonra marka yazar ve sonra da Windows açılır.

O ekranda takılıyorsa BIOS'a giremez zaten. O ekran BIOS'un boot animasyonu gibi düşün. Çalışmayan şeye nasıl girecek?

Onu yapmak için Windows logosunun gelmesi gerek. Çentikte takılıyorsa yapamaz. Normalde o çentik gelir, sonra marka yazar ve sonra da Windows açılır.

Kendin ile çelişiyorsun.
Boot animasyonu ise zaten BIOS girebilir.
Bunun sebebi ise Fast Boot açık kalması.
Genelde BIOS Pilini çıkararak ya da Claer CMOS yapılarak BIOS ekranına girebilir.
Boot edememesinin 3'den fazla nedeni mevcut.

Not: Onu geçtim verdiğin tavsiyede on numara bu arada. Notebook ters çevirelim bir ara düzelir kendisi.🤣🤣

Son düzenleme:
Kendin ile çelişiyorsun.
Boot animasyonu ise zaten BIOS girebilir.
Bunun sebebi ise Fast boot açık kalması.
Genelde BIOS pilini çıkararak ya da claer CMOS yapılarak BIOS ekranına girebilir.
Boot edememesinin 3'den fazla nedeni mevcut.

O ekranda BIOS daha açılmamış, açılıyor, yükleniyor. Markası yazdığı ekranda F2-F12-ESC-del vb. ye basarak girebilir. Marka yazarken BIOS açılmış oluyor.

Boot sırası karıştığı için düşünüyordum bu sorunu bende, BIOS pilini değiştireceğim, laptop kompakt olduğu için bilgisayar servisine gidip orada halledeceğim artık teşekkür ederim sizi bilgilendireceğim,

BIOS pilini değiştirmek en uygun seçenek bence de.

Ram arızalıymış arkadaşlar ondan dolayı o hatayı veriyormuş, bios pili ilgili bir durum yokmuş ama ben eski cihaz olduğu için yine değiştirdim.

Geri
Yukarı