Laptop açılmıyor

Trissmerigold

Hectopat
Daha fazla  
Laptopum birkaç saat önce mavi ekran hatası verdi. Açtığımda minidump dosyasını bulamadım, klasörü yoktu. Bir süre sonra pixelleşip dondu. Bilgisayarımı açamıyorum.

Dosya Ekleri

• 20201210_163523.jpg
    20201210_163523.jpg
    191,9 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
GPU gitmiş hocam gördüğüm kadarıyla. Bu tür pikselleşme, ekranda yeşil çizgiler çıkması artık GPU'nun lehimlerinin attığını gösterir. Servise gönderin derim eğer garantisi devam ediyorsa.

Hiç kurcalamadan hemen garantiye gönder. Asus'un ekran kartı sökülebilen bir laptopu var bende. Ekran böyle oldumu fırında ekran kartını bir güzel ısıtıp soğuttuktan sonra düzelirdi ama bir süre sonra tekrar oluyor aynı şey.

Hiç kurcalamadan hemen garantiye gönder. ASUS'un ekran kartı sökülebilen bir laptopu var bende. Ekran böyle oldumu fırında ekran kartını bir güzel ısıtıp soğuttuktan sonra düzelirdi ama bir süre sonra tekrar oluyor aynı şey.

Termal macunu değiştirdim her türlü bakımını yapıyorum donanımsal olabilir mi? Gerçekten korkutmayın beni lütfen. Bir de Garanti bitti maalesef yapacak hiçbir şey yok mu? Şu an laptopum açıldı sıfırlıyorum.

Termal macunu değiştirdim her türlü bakımını yapıyorum donanımsal olabilir mi? Gerçekten korkutmayın beni lütfen. Bir de Garanti bitti maalesef yapacak hiçbir şey yok mu? Şu an laptopum açıldı sıfırlıyorum.
Muhtemelen donanımsal. En azından benim eski laptoptaki öyle. Benim tahminime göre senin laptopunda olan şey; bir süreliğine GPU ısınma üst limitini aşmış bu nedenle mavi ekran verip kapanmış. O aşırı ısınma lehimleri gevşetmiş olabilir. Bu benim varsayımım. Ama benim varsayımım yerine işin uzman açıp ilke elden baksa daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı