Laptop açılmıyor

174300

Kilopat
Arkadaşlar. Arkadaşla laptoptan film izliyorduk bir anda ekran gitmeye başladı sanki parlaklık kısılıp kısılıp açılıyordu. Bende menteşeleri arızalı olduğu için ekrana görüntü getiren yerde temassızlık var sandım. Neyse televizyona bağlayalım dedik kapadık laptopu götürdük. Televizyonun yanında bir daha açtık kabloyu bağladım şifreyi falan girdim laptop bir anda kapandı. Dedim fişi temassızlık yaptı herhalde bir daha açtım yine tam açıldı bir daha gitti. Sonra şarj kablosunu çıkarıp tekrar taktım baktım laptoptan ses geliyor sanki bir şey yanıyor kablo eriyor gibiydi. Hemen çıkarıp içini açtım görünürde bir şey yoktu. Şarj kablosunu tekrar taktım ses ekrana görüntü götüren yerden geliyor ama gelen yerde ne bir koku ne bir sıcaklık vardı. Sonra biraz baktık bekledik tekrar takınca artık ses de gelmiyordu bilgisayar da açılmıyordu. Ne yapacağımı bilmiyorum maddi durumum nedeniyle yaptırmam çok zor.

Böyle bir hatada en son yapılacak iş zaten sürekli şarja takmak. Batarya çıkartıp denenebilir. Dua edin de anakarta inmesin. Kısa devre olabilir, soket arızası olabilir. Teknik servise götürün. Şarja da takmayın.

Kısa devre gibi yanık kokusu vs açılıp kapanması son nefesini vermiş gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı