Çözüldü Laptop Açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sacredeagle

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar Technopat ailesi, dün saat 23:00 - 23:30 aralıklarında dizüstü bilgisayarımın altına su döküldü. Hemen o suyu sildim sorunsuz bir şekilde arkadaşlarımla oyuna girdim. Saat 00:30 - 01:00 aralıklarında bilgisayarım uyku moduna geçer gibi oldu ve açmaya çalıştığımda açamadım. Yarın sabah düzelir umuduyla yattım. Kalktığımda laptopun tuşuna bastım ışıkları yandı ama ne bir fan sesi var ne de bir ekran görüntüsü var. Bence güç kaynakları yanmış olabilir diye düşünüyorum ve bu konuda sizinde düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Su anakarta ulaşmış büyük ihtimalle kısa devreden gümledi cihaz.

Garantisi varsa garantiye yollayın, ama kullanıcı hatası diye garanti dışı kalmış olabilir.

Laptopun garantisi var, daha önceden hard diskte bir problem olmuştu ve buda kullanıcı hatasıydı fakat yeni bir hard disk takarak geri gönderdiler. Laptopun markası Packardbell, biraz baktığımda güç kaynağında bir yanma olmuştur denmişti. Garantiye gönderdiğimde parçaları kendileri takıyorlarmış, anakarta en fazla ne kadar para gider? Ayrıca anakart değil de bu elektrik devrelerinden birisinin yanmış olma olasığı var mı?

Laptobun garantisi bitse komple söküp oksit var mı yok mu bakılırdı şimdi ellemeyin garantiye yollayın.

Bugün pazartesi olduğu için gidip garantiye veremiyorum, yarın garantiye vereceğim. Bu arada teşekkür ederim. Yine de "Şu parça yanmıştır." tarzı fikirleri olan arkadaşlar fikirlerini yazarlar ise iyi olacaktır. Garantide hangi parça gitti ise parasını ben ödeyecekmişim öyle yazıyordu fişte...

Evet arkadaşlar laptopu garanti dışı bıraktım yani laptopun altını söktüm. Kurutma makinesini çalıştırdım ve 2 saattir kurutma makinesi çalışıyordu. Daha yeni laptopumun altını taktım ve düğmesine bastım. Sorunsuz bir şekilde açıldı, herhangi bir yanma yok her şey düzgün çalışıyor. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Bence çok yanlış bir şey yapmışsın.
Bilgisayarın çok uzun süre açık kalmış ısındığı için chipsetteki lehimlerde boşluk olmuş olabilir.
Sen kurutma makinesiyle ısıtıncada lehimler yerine oturmuştur.
Bu bir olasılık ama bence böyle olmuş olabilir.
Bilgisayarının anakart modelini felan yazarsan daha çok yardımcı olabilirim.
Bu sorun ilerde tekrar başına çıkabilir. :dur:

Benim de USB 3.0'lar çalışmıyordu, gönderdim. Anakart değişimi yapıldı para almadılar. Ama sorun benlik değildi anakart değişince ekran kartı modelini de düşürmüşler şerefsizler. Ekranı çizmişler PC'yi vurmuşlar köşesinde vuruk var bunu yapan şerefsiz Casper Allah belalarını versin.

Sorun çözüldüğüne göre kilitliyorum. Çözümü paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederim. İyi sosyaller...

Sinirlenmemek elde değil özür diliyorum burda patladım ama çok büyük haksızlık yaptılar yinede özür dilerim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı