Laptop adaptöre bağlanınca performans kaybı oluşuyor

Ardaunlu2

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, ben adaptörümü laptopa bağladığımda masaüstünde bir sıkıntı olmuyor ama oyunlara girdiğimde işlemci kullanımım %5-7'lere düşüyor ve oyunlar 5 10 saniye kasıyor. Laptop pilde çalışırken bu sorun yok laptop sıcaklığı GPU maximum 68 işlemci 55 ısılar bu şekilde ve güç ayalarım doğru ben adaptörden şüpheleniyorum. Ancak laptopu 2 hafta önce aldım ilk başta umursamamıştım şu an daha da sıklaştı.

Dosya Ekleri

• .7.png
    .7.png
    65,8 KB · Görüntüleme: 46
Merhaba, ben adaptörümü laptopa bağladığımda masaüstünde bir sıkıntı olmuyor ama oyunlara girdiğimde işlemci kullanımım %5-7'lere düşüyor ve oyunlar 5 10 saniye kasıyor. Laptop pilde çalışırken bu sorun yok laptop sıcaklığı GPU maximum 68 işlemci 55 ısılar bu şekilde ve güç ayalarım doğru ben adaptörden şüpheleniyorum. Ancak laptopu 2 hafta önce aldım ilk başta umursamamıştım şu an daha da sıklaştı.
Hocam laptopun prizden çalışırkenki ayarlarını değiştirin.

Güç Ayarlarında gelişmiş güç ayarları kısmında en düşük işlemci durumu diye bir ayar var belki onu yükseltmek oyunlarda işinize yarayabilir. En düşük sizin belirlediğiniz seviyede çalışır.
dediğim gibi performansta sıkıntı yaşamıyorum sadece 5 10 saniye için işlemci kullanımım %7 8 lere düşüyor ve haliyle oyunlar kasıyor her 2 3 dakikada bir oluyor diyebilirim.

güncelleme :
İşlemci veya ekran kartı sıcaklıgı 70 e çıktıgında bu olayı yaşadıgımı farkettim nasıl çözebileceğim hakkında hala bir fikrim yok

Geri
Yukarı