Laptop alırken ekran kartı en düşük ne olmalı ?

blueblood

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul, Turkey
Daha fazla  
Laptop alırken ekran kartı en düşük ne olmalı ? BF3, MW3, Crysis 2 için. Bu dediğim oyunları orta seviyede oynatsa yeter.
nVidia ve amd olarak söylerseneniz çok iyi olur :)

Computer Games on Laptop Graphic Cards - Notebookcheck.net Tech

Bu adresten bak. İstediğin oyunları seç yukarıdan Restrict'e basıp karşılaştır kartları. Ama bunlar net sonuçlar değil. Benim ekran kartı buna göre adam gibi oynatamaz bir şeyi ama Yüksek çözünürlükte 1920x1080'de rahatça oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep Bey, 525M oyunlar için nasıl ?

Yetersiz bir kart. Nvidia tarafından oyun için laptop alacaksanız en azından GT 555M ya da değiştirilmiş adıyla GT 635M almanız gerek. AMD cepesindende HD7600 serisi bi karta sahip olan notebooklar oyun için uygundur fakat 5000 TL gibi bir rakam vermeden son ayar oyun oynamak laptoplarda biraz sıkıntılı.

525M, 7610M ile aynı performansı sunuyor ama :) Şu da var şimdi daha iyi ekran kartı olsa ne yapacağım ? Sonuç olarak laptobun çözünürlüğü belli. LCD'ye bağlayacak halim de yok. 1980x1020'de oynamayacağım yani. Çok aşırı iyi bir şeye de ihtiyacım yok. Benim bir bilgisayarda 6470M var. Benchmark sonuçlarına bakınca hiçbir şey oynatmayacak gibi duruyor ama 1920x1080'de Yüksek ayarlarda oynanıyor. (Sadece fanlar daha hızlı çalışıyor :) ) Zaten günümüz oyunları yeterince gerçekçi çok da abartmamak lazım. Yarı yolda bırakmasın beni yeter. Zaten Toshiba için fazla seçeneğim yok :) 560M'li süper bir model var ama 5.000 TL.

İşlemcin İ7 Core 3870 ve HD 3000 6 GB DDR 3 1333 Mhz Ram varsa gerek yok Amd ve Nvidia'ya :)

- - - Güncellendi - - -

Metro 2033, ekran kartı testleri için bir kıstas değil bence. Oyun tam bir optimizasyon faciası. GTX 680'i bile zorlayan saçma sapan bir oyun.

Metro 2033 ve BTF 3 Zaten Anlaşmalı Ekran Kartı Firmalarından :)

İşlemcin İ7 Core 3870 ve HD 3000 6 GB DDR 3 1333 Mhz Ram varsa gerek yok Amd ve Nvidia'ya :)

- - - Güncellendi - - -

Metro 2033 ve BTF 3 Zaten Anlaşmalı Ekran Kartı Firmalarından :))

Şaka yapıyorsunuz heralde değil mi? Cidden HD 3000 entegre grafik işlemcisine sahip bir bilgisayarın NVidia ve AMD'ye gerek olmadığını mı söylediniz gerçekten? O kartla Counter Strike, Metin 2, Tetris felan oynarsınız. ;)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı