Laptop almak için vergi muafiyeti mi beklenmeli?

Muhammet1967

Kilopat
Daha fazla  
Üniversite için almak istediğim bir laptop var. Fakat bunu şimdi mi almalı yoksa seçim vaadi olan vergi muafiyetini mi beklemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla laptoplarda ÖTV yok. KDV %18. 30 bin liralık bir bilgisayarda diğer vergilerle birlikte 6 lira gibi bir indirim olur. Yasanın onaylanması resmi gazetede yayınlanması derken süreç uzar diye düşünüyorum. O süreçte enflasyon sebebiyle paranın değer kaybını hesaba katarsak çok fazla bir karın olmaz. Benim tavsiyem eğer imkanın varsa şimdi laptop alıp yasa yürürlüğe girdiği zaman telefon alman. Çünkü telefonlarda ÖTV olduğu için 20 bin lira üzerindeki telefonlarda daha fazla kar bırakır.

Bildiğim kadarıyla laptoplarda ÖTV yok. KDV %18. 30 bin liralık bir bilgisayarda diğer vergilerle birlikte 6 lira gibi bir indirim olur. Yasanın onaylanması resmi gazetede yayınlanması derken süreç uzar diye düşünüyorum. O süreçte enflasyon sebebiyle paranın değer kaybını hesaba katarsak çok fazla bir karın olmaz. Benim tavsiyem eğer imkanın varsa şimdi laptop alıp yasa yürürlüğe girdiği zaman telefon alman. Çünkü telefonlarda ÖTV olduğu için 20 bin lira üzerindeki telefonlarda daha fazla kar bırakır.

Anladım, peki şu laptop sana göre nasıl.
Casper Excalibur 12.Nesil Core i5 12450H-RTX4060 8Gb-32Gb-1Tb Ssd-15.6inc-W11 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Watt değerlerini bilmesemde fena değil gibi gözüküyor.

Üniversite için almak istediğim bir laptop var. Fakat bunu şimdi mi almalı yoksa seçim vaadi olan vergi muafiyetini mi beklemeliyim?
Siyaset yapmıyorum uzatmayacağım da, vergi olayı sadece vaatti. İcraata dökerlerse bile o zamana kadar zamlanır şu ankinden daha pahalı olur vergisiz bile.

Teknosa'da 25.000 TL bu.

Siyaset yapmıyorum uzatmayacağım da, vergi olayı sadece vaatti. İcraata dökerlerse bile o zamana kadar zamlanır şu ankinden daha pahalı olur vergisiz bile.

Teknosa'da 25.000 TL bu.

Bir umuttur yaşamak demişler ,her neyse Teknosa'da bulumadım modeli fakat iyi mi kötümü bilmiyorum internette Casper Excalibur hakkında epey bir kötü yorum gördum; müşteri hizmetleri olsun kasasının sağlam olmaması olsun bir fikriniz var mı bu konu hakkında?

Bir umuttur yaşamak demişler ,her neyse Teknosa'da bulumadım modeli fakat iyi mi kötümü bilmiyorum internette Casper Excalibur hakkında epey bir kötü yorum gördum; müşteri hizmetleri olsun kasasının sağlam olmaması olsun bir fikriniz var mı bu konu hakkında?
Şimdi deneyimli biri olarak konuşuyorum, servis kötü de olabilir iyi de olabilir bu yere göre değişir. Kasa kalitesi fiyata göre iyi. Isınma sorunu yok. Fanları yük altında biraz sesli çalışıyor. Bunlar dışında bir sorun yok. Bu forumda da kötü yorumlar yapan var deneyimin var mı bu modelde diye sorman yeterlidir.

Fiyatının düşük olmasının sebebi varmış.

Biri 16 GB RAM biri 32.
Birinin işlemci GHz'si 2 birinin 4.4
Biri 500 GB SSD biri 1TB.
Biri FreeDOS biri Windows 11.

Yani Vatan PC'den almak daha mantıklı geliyor hazır almışken iyisini almalı.

Ama hala bir korkum var.

Bilmeden alan insanlar, beni uyarmışlardı fakat ben yine de aldım ve pişman oldum yazıyorlar ve destekleyeni de çok.

Biliyorum her markaya alınmamalı diyen bir kitle var fakat insan bir düşünüyor bu kadar para verip de elimde kalırsa ne yaparım diye.

Fiyatının düşük olmasının sebebi varmış.

Biri 16 GB RAM biri 32.
Birinin işlemci GHz'si 2 birinin 4.4
Biri 500 GB SSD biri 1TB.
Biri FreeDOS biri Windows 11.

Yani Vatan PC'den almak daha mantıklı geliyor hazır almışken iyisini almalı.

Ama hala bir korkum var.

Bilmeden alan insanlar, beni uyarmışlardı fakat ben yine de aldım ve pişman oldum yazıyorlar ve destekleyeni de çok.

Biliyorum her markaya alınmamalı diyen bir kitle var fakat insan bir düşünüyor bu kadar para verip de elimde kalırsa ne yaparım diye.
14 gün içinde iade var sorun olursa iade almak zorundalar. Ve bu forumda bu cihazı alıpta pişman olan biri yok çünkü 1v10 kalıyorum millet de inanmıyor :D

Ve o cihaza 31 verilmez, 4060 Asus alırsan daha karlı çıkıyorsun.

Hocam Excalibur hakkında çok fazla şikayet duydum okudum. İçinde yukarıdaki arkadaş gibi kullanıp sıkıntısını görmedim diyenlerde vardı ama çoğunluk şikayetçiydi. Tabii yine senin bileceğin iş ama ben senin yerinde olsam bu kumarı oynamazdım. Eğer 30 bin bandına çıkabiliyorsan 8 GB RAM eklemesiyle sana şu cihazı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı