Laptop almak ne kadar mantıklı?

Arkadaşlar ufak bir karar değişikliği oldu. Bu benim işime geldi açıkçası. RTX 3060 Ti'ı bu hafta içinde minimum 11.000 olmak şartıyla satacağım. Bu durumda diğer parçaları da satacağım ve elimden ciddi bir para olacak. Acele etmemek için -zaten alacaktık- eve ek bir laptop düşünüyoruz. Sonuçta evdeki sistemi ben satıyorum ve bizimkilerin işlerini halledebileceği bir laptop lazım. Eylül'e kadar GeForce Now ile idare etmelik hatta ufak grafikli oyunları oynayabileceğim bir laptop önerebilir misiniz?

Bu laptop eve ait olacak ve bizimkiler doküman, evrak buna benzer iş gibi şeylerini halledecekler. Bende eylül'de gittiğimde misler gibi oradan vergi indirimiyle sağlam bir laptop alırım. Herhalde en akıllı çözüm böyle olacaktır. Siz ne düşünüyorsunuz?

@MisakiTaro @Dark Lord of the Sith @mirsady @WoLeRm @Turkish Kebab @Radeon RX 5500M.

Acer Swift 3
@Haruki Murakami

@Dark Lord of the Sith evet hocam Türkçe klavye olması şart. Ben eylül'den sonra kullanmayacağım. İngilizce klavye ile uğraştırmak istemiyorum bizimkileri.

@Radeon RX 5500M ya hocam çok para vermek istemiyorum sonuçta iş bilgisayarı olacak ve asıl parayı ana laptopa ayırmak istiyorum. Ondan 6.500'ü aşmamak istiyorum. Sizce de en mantıklı hareket böyle olmaz mı?

Doğru olanı yapıyorsunuz hocam.

@Radeon RX 5500M hocam inanın tasarımlar çok klasik ve monoton. Böyle ince ve şık bir şeyler aradım ama bulamadım. Bulursam size atarım. Yine de aklınızda olursa bir ara tekrar konuya atarsınız. Teşekkürler.

@WoLeRm hocam stok yok hiçbir yerde ya :(.

Yenilenecektir. Intel 11. nesil ile!

Aslında bir fikrim var ama pek sıcak gelmiyor. Allah aşkına ne kadar yerine göre sövsem de adamlar yazılım işinde en iyiler. M1 işlemcili güzel bir MacBook almakta çok mantıklı gibi. Sonuçta en uzun süre kullanabilecekleri MacBook olacak.

Alacağım 6-7 bin lirada ki bilgisayarlar belirli bir yıldan sonra hantallaşmaya ve sorunlar çıkarmaya başlamayacaklar mı? Bence evet ama MacBook'un aynı sürede çok daha hızlı çalışabileceğini düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Almışken MacBook mu aldırsam?

Aslında bir fikrim var ama pek sıcak gelmiyor. Allah aşkına ne kadar yerine göre sövsem de adamlar yazılım işinde en iyiler. M1 işlemcili güzel bir MacBook almakta çok mantıklı gibi. Sonuçta en uzun süre kullanabilecekleri MacBook olacak.

Alacağım 6-7 bin lirada ki bilgisayarlar belirli bir yıldan sonra hantallaşmaya ve sorunlar çıkarmaya başlamayacaklar mı? Bence evet ama MacBook'un aynı sürede çok daha hızlı çalışabileceğini düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Almışken MacBook mu aldırsam?
Monster olduğuna bakmayın belki de en kaliteli kasa Monster bu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Swift 3 kullanıyorum.(4500U) Ama 11. nesil olan cidden harika bir cihaz. Murat Gamsız yorumu ile incelemesini bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tam sizin isteklerinize göre. Çok ince, hafif ve güçlü. Tam bir Ultrabook ve sizin ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Hatta oyun bile oynanabilir.
@Ek01000

Ustam ben uzun seneler yurtdisinda okudum. Gaming cok severim hep gaming laptop aldim ust seviye laptoptu bunlar. Neyse masaustu topladim rtx 2080tu li bir sistem boyle bir performans yok ucuyorum sanki. Demem o ki laptop kartlari el kadar chipler iken masaustu ekran kartlari devasa makineler. Ikisinin performansini karsilastirmak laptoptaki M GPU’lara haksizlik olur. Bende su aralar dedim bir laptop bakayim gercekten 22 binlik GE76 guzel gozuktu gozume. Hem refresh rate’i iyi gpu guzel islemci guzel 17inch gider bence. Laptopun en buyuk avantaji mobil olmasi. Simdi ben ayri evde kaliyorum ailemin yanina gidince kasayi tasimak bir is oluyor. Tasiyorum dert degil ama bir laptopmuz olsa at cantaya git ne isin varsa gor istedigin vakit cik git. Bu GE76’nin 22 binligi en ideali ama su 1080p korkutuyor beni. Laptopu gormedim denemedim. Benim suan ki pc ekrani 144hz 1440p gozumuzun ayarini bozar mi bilemedim cunku gercekten ekran fark ediyor. Abimin ekran 60hz bakamiyorum yalan yok. Bu laptopu denersen bu yaz ustadimda bende bileyim. Allah’a emanet olun

Arkadaşlar ufak bir karar değişikliği oldu. Bu benim işime geldi açıkçası. RTX 3060 Ti'ı bu hafta içinde minimum 11.000 olmak şartıyla satacağım. Bu durumda diğer parçaları da satacağım ve elimden ciddi bir para olacak. Acele etmemek için -zaten alacaktık- eve ek bir laptop düşünüyoruz. Sonuçta evdeki sistemi ben satıyorum ve bizimkilerin işlerini halledebileceği bir laptop lazım. Eylül'e kadar GeForce Now ile idare etmelik hatta ufak grafikli oyunları oynayabileceğim bir laptop önerebilir misiniz?

Bu laptop eve ait olacak ve bizimkiler doküman, evrak buna benzer iş gibi şeylerini halledecekler. Bende eylül'de gittiğimde misler gibi oradan vergi indirimiyle sağlam bir laptop alırım. Herhalde en akıllı çözüm böyle olacaktır. Siz ne düşünüyorsunuz?

@MisakiTaro @Dark Lord of the Sith @mirsady @WoLeRm @Turkish Kebab @Radeon RX 5500M.
Hayırlı olsun hocam. Bütçe verin bakalım. Önermişler hocam zaten gerek kalmamış.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı