Laptop almak vs İşlemci ve anakart değiştirmek

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Kullandığım programlar:
Blender. Kesin açıp, kasılmadan model üretebilmeliyim. Basit modeller üreteceğim. Poligon, vertex sayısı benimkinlerde çok olmaz.

3D yazici aldım ve onun için ultimaker cura olmalı. Ama o da Windows 10 ve 64 Bit istiyor.

Şu an bilgisayarsız duruyorum. Aklıma geldikçe yazarım.
Oyun kısmını zerre düşünmüyorum şu an. Sadece programları açıp kullanılabilmesi önemli.

Minimum hangi seviye bilgisayarlar var?
1-) Laptoplardan hangileri?
2-) İşlemci, anakart olarak hangileri?
3-) DDR3 olandan bunları açabilecek olanlar var mı? Varsa hangileri?

Ya laptop alacağım ya da sadece işlemci ve anakart.
Bende RAM ve ekran kartı var. Gayet iyiler benim şeyler için. Yani sormanıza gerek yok.

4-) çok ucuza anakart alsam sıkıntı olur mu? Sadece işlemciye para saymak istiyorum.
5-) AMD Athlon 3000G dediğim programlarda iyi olur mu? AM4 de minimum bunu bulduğum için yazdım.
6-) Intel'de minimum hangisi alınabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığım programlar:
Blender. Kesin açıp, kasılmadan model üretebilmeliyim. Basit modeller üreteceğim. Poligon, vertex sayısı benimkinlerde çok olmaz.

3D yazici aldım ve onun için ultimaker cura olmalı. Ama o da Windows 10 ve 64 Bit istiyor.

Şu an bilgisayarsız duruyorum. Aklıma geldikçe yazarım.
Oyun kısmını zerre düşünmüyorum şu an. Sadece programları açıp kullanılabilmesi önemli.

Minimum hangi seviye bilgisayarlar var?
1-) Laptoplardan hangileri?
2-) İşlemci, anakart olarak hangileri?
3-) DDR3 olandan bunları açabilecek olanlar var mı? Varsa hangileri?

Ya laptop alacağım ya da sadece işlemci ve anakart.
Bende RAM ve ekran kartı var. Gayet iyiler benim şeyler için. Yani sormanıza gerek yok.

4-) çok ucuza anakart alsam sıkıntı olur mu? Sadece işlemciye para saymak istiyorum.
5-) AMD Athlon 3000G dediğim programlarda iyi olur mu? AM4 de minimum bunu bulduğum için yazdım.
6-) Intel'de minimum hangisi alınabilirim?

Normalde amt Athlon'un Blender'da kasmaması lazım.
Ama ultimaker cura bilmiyorum. Laptop için bütçe nedir?

On-on beş bine yakın bir bütçe ayırmadıkça laptop almak mantıksız bu devirde. Çok uçuk fiyatları var. Belki yanlış düşünüyorumdur, düzelten olur fakat masaüstü toplamak daha ekonomik. Hazır elinizde RAM ve ekran kartı varken masaüstü toplayın.

overclock yapmayacaksanız, m2 takmayacaksanız yada 4 tane ram slotu ihtiyacınız yoksa evet anakartta ucuza kaçabilirsiniz. küçük olanlar ucuz oluyor benimki mini itx sanırım ama m2 slotum yok ve ram yükseltme imkanım yok 8x8 şuan yani geleceğe dönüklüğü daha az olur sistemin

Yeni konular

Geri
Yukarı