Laptop almak vs Xbox almak

lalik

Hectopat
Merhaba. Bu yaza bütçeme uygun laptop/Xbox alacağım.
  • Xbox Series X +üniversite için 3.5k civarı laptop.
  • Xbox Series S +üniversite için 3.5k civarı laptop(bütçem yetmezse)
  • Series X ve uygun fiyatlı laptop yerine aynı bütçeye bir laptop almak. RTX 3050/3050ti gibi bir şey yapıyor.
Evet seçeneklerim bunlar ve tavsiyeleriniz nelerdir?
  • 14 yıllık PC kullanıcısıyım.
  • Amacım oyun oynamak ucuz laptop sadece işimi görsün yeter.
  • Evimde 4K 120Hz TV, 1080p 144Hz monitörüm var.
  • Kendi şehrimde yani aile evinde kalacağım.

Aile evinde kalacaksanız bence masaüstü bir PC toplayın, 1-1.5k gibi bir bütçeye okul işlenirini halletmek için bir laptop alın hocam sunum, ödev vs. için.

Series X+Laptop daha mantıklı bence. Sonuçta o fiyata maksimum 3050'li PC alıyorsunuz.

Series X'in GPU'su ise RTX 2070 Super'e denk. Her halükarda oyun açısından daha iyi bir deneyim sunar. SSD olduktan sonra laptopta günlük işler çatır çatır görülür zaten, onda sıkıntı yok.

Hocam seçenekler çok kafa karıştırıcı olmuş :D. Bana sorarsanız kullanımınıza göre değişir. Casual oyunlar oynuyorsanız ve laptopu sadece Word Excel için kullanacaksanız ilk opsiyon iyi fakat CS, Valorant falan oynayacak veya render falan yapacak bir cihaza ihtiyacanız varsa halihazırda monitörünüz varmış güzel bir laptop alır oynarsınız.

Oynayacağın oyuna göre değişir. Konsol üstünde daha çok simple ve arcade oyunlar oynanır. Benim gibi doğduğundan beri elini gamepad denen cihaza çok sürmemiş isen, afallarsin.

Eğer Xbox alacak olursam kısa vadede sadece Game Pass oyunlarını oynayabilirim.
Ama şu an Steam'de halihazırda RDR Online GTA 5 bf1/5 WD gibi bir sürü oyunum var genelde rekabetçi oyunları severim ama hikaye bazlı oyunlarda bu aralar istiyorum bayağı.

Eğer Xbox alacak olursam kısa vadede sadece Game Pass oyunlarını oynayabilirim.
Ama şu an Steam'de halihazırda RDR Online GTA 5 bf1/5 WD gibi bir sürü oyunum var genelde rekabetçi oyunları severim ama hikaye bazlı oyunlarda bu aralar istiyorum bayağı.
FPS oynayacak isen bulaşma derim. Tabii sen kendini zorlayıp işi becerir isen orası başka.

Halihazırda elimde bir tane gamepad var açıkçası oynadıkça alışıyorum örnek olarak arkadaşlarımla L4D2 oynarken şu an gamepad performansım klavye fareden daha iyi.
Oyuna göre değişir. Haberiniz ola Xbox Series S ve X'e Bluetooth klavye mouse takılabilir. İnternette bunu destekleyen oyunların listesi var.

Yeni konular

Geri
Yukarı