Laptop amdkdap hatası

Yututl

Hectopat
Merhabalar. Uzun zamandır amdkdap sorunu ile boğuşuyordum laptopu çöpe atacaktım ta ki laptopu şarjda oynamaya karar verene kadar. Bu sorun bildiğiniz üzere ekranı 1-2 saniye karartıp geri getiriyor vs. neyse ben bu sorunun sadece laptopun şarj kablosu takılıyken olduğunu anladım. Sarjdayken birkaç kez test ettiğimde asla hata almadigimi gördüm. Sizlere sorum ben bu sorunu şarj adaptöründe mi arayayım yoksa sorun başka yerlerde olabilir mi? Yeni adaptör alayım mı? (Eğer sorunun başka yerde olma ihtimali varsa lütfen geri bildirim yapın yeni adaptör alıp aynı hatayla karşılaşıp paramı çöpe atmak istemem.)

Windows+r bas. regedit yaz. Pencere açılacak oradan bu yol izle.

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers

1601164621491.png

Açılan bölüme sağ tıkla 32 dword değeri ekle. İsmini de TdrLevel koy değer olarak 0 değerini gir kaydet ve sistemi yeniden başlat

Windows+r bas. regedit yaz. Pencere açılacak oradan bu yol izle.

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers

Eki Görüntüle 682384

Açılan bölüme sağ tıkla 32 dword değeri ekle. İsmini de TdrLevel koy değer olarak 0 değerini gir kaydet ve sistemi yeniden başlat

Bunu da yapmıştım hocam inan ki çözüm olmadı. Hatta bunu yaptığımda bilgisayarım tamamen donup mavi ekran vermişti

Dosya Ekleri

• 1601164749253.png
    1601164749253.png
    1,4 KB · Görüntüleme: 19
Toshiba Satellite L655
Bak şuan mesela aleti şarj aletinden çıkardım yağ gibi oynuyorum asla hata vermiyor. Peki bu şarj aletini bağlayınca bunu yasamami neye bağlarsin hocam?

Kral BIOS sürümünü paylaşır mısın bu yazdığıma bakarak.

1. BIOS sürümü ve anakart markası modeli nasıl öğrenilir?

Bu işlem bizim yanlış BIOS sürümü kurmamızı engelleyecektir. Aynı sürümü sisteme kurarsak yazılımsal sorun yaşama ihtimalimiz var. Bu yüzden sizlere tavsiyem güncellemeden önce her zaman BIOS sürümünü öğrenin ona göre güncelleme yapın.

İlk olarak yapmamız gereken Windows + r kombinasyonları ile çalıştır'ı başlatmak. Başlattıktan sonra yazı yazma kısmına msinfo32 yazıyoruz ve enter basıyoruz.
Pencere açılacaktır. Resimde de işaretlediğim gibi BIOS sürüm ve tarihiniz yazmakta. BIOS sürümünü bir yere not alın.

ixKJAzafG_MmP7xIjhxhotMTNVSVBwYb5of3moqHq0OcZgu6TnVnquPqxPqfyq5l4KoR3I77n4XsPoA6ne9QTmMMw9qbO0-qBg6K6izkPBIAl14JGj9BImtJQ0Q7oMuE22kdQY0y

Yeni konular

Geri
Yukarı