Laptop anakart kısa devre arızası nerede yaptırılır?

SpaceBoi

Decapat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarım açılmıyordu anakartı bozulmuştu ve tamirci birden fazla kısa devre yapmış ben bunu çözemem deyip geri verdi bana ne yapmalıyım?

Merhaba bilgisayarım açılmıyordu anakartı bozulmuştu ve tamirci birden fazla kısa devre yapmış ben bunu çözemem deyip geri verdi bana ne yapmalıyım?

Daha profesyonel servisleri tercih edebilirsiniz.
Birkaç haftadır anlatımlarını takip ediyorum.
Dikkatli olun çoğu servis onarım sırasında cihazlarda farklı sorunlara neden olabilirler.
Bu yüzden fazla servisleri gezdirmemeye dikkat ediniz.

Tamamdır ama hiçbiri kabul etmiyor tamirde etmiyorlar niyeki.

Müdahale edilmiş cihazı hiçbir servis kabul etmek istemez.
Teknik servisliğin altın kuralı bir cihazın arızasını 15 dakikada tespit etmek gerekiyor.
15 dakikayı geçtiğinde ekstra zaman ve diğer onarılması gereken cihazlarına zaman ayıramayacağı için daha az kazanacaklardı.
Amaç en hızlı yoldan para kazanmaktır.

Not: Bilgisayarcı dediğiniz çoğu yer elektronik tamirden ilgisi olmayan veya bu iş ile ilgili elektronik eğitimi almamış iş yerleri olabilir.

Hangi şehirde olduğunuzu yazsanız belki ona göre servis önerirler size. Yazıcıoğlu'nda tanınmış servisler var ama hiç biri için dört dörtlük diyemeyiz. Siz cihazı bu civardaki servislere götürüp iade aldıysanız da demek ki onarılamayacak kritik bir sorun var. Bu durumda Anakart çöp. Şansınıza letgo ya da sahibinden'de falan çıkma anakart olabilir.

Müdahale edilmiş cihazı hiçbir servis kabul etmek istemez.
Teknik servisliğin altın kuralı bir cihazın arızasını 15 dakikada tespit etmek gerekiyor.
15 dakikayı geçtiğinde ekstra zaman ve diğer onarılması gereken cihazlarına zaman ayıramayacağı için daha az kazanacaklardı.
Amaç en hızlı yoldan para kazanmaktır.

Not: Bilgisayarcı dediğiniz çoğu yer elektronik tamirden ilgisi olmayan veya bu iş ile ilgili elektronik eğitimi almamış iş yerleri olabilir.

Verdiğim yerler rastagle yerler değil İzmir'den İstanbul'a gönderelim gibi şeyler söylüyorlar bu sorunu bitirmek istiyorum 1.5 ayımı çaldılar.

Hangi şehirde olduğunuzu yazsanız belki ona göre servis önerirler size. Yazıcıoğlu'nda tanınmış servisler var ama hiçbiri için dört dörtlük diyemeyiz. Siz cihazı bu civardaki servislere götürüp iade aldıysanız da demek ki onarılamayacak kritik bir sorun var. Bu durumda anakart çöp. Şansınıza Letgo'ya da Sahibinden'de falan çıkma anakart olabilir.

Hayır kontrol ettiler kısa devre olmuş deyip geri verdiler.

Verdiğim yerler rastagle yerler değil İzmir'den İstanbul'a gönderelim gibi şeyler söylüyorlar bu sorunu bitirmek istiyorum 1.5 ayımı çaldılar.

İşte kendileri yapamıyor, dışarıdan farkı bir yere yaptırmaya çalışan esnaflar. Tabii nereye gönderdiler veya gönderenler nasıl bir teşhis koydu muamma
Zaten size de arızanın neden kaynaklandığını söylememişler anladığım kadarıyla. (Bu bile tecrübeli olmadıkları izlenimini veriyor bana)

İşte kendileri yapamıyor, dışarıdan farkı bir yere yaptırmaya çalışan esnaflar. Tabii nereye gönderdiler veya gönderenler nasıl bir teşhis koydu muamma.
Zaten size de arızanın neden kaynaklandığını söylememişler anladığım kadarıyla. (bu bile tecrübeli olmadıkları izlenimini veriyor bana)

Açılıp 5 dakika sonra kapanıyormuş diyorlar ve anakart yandı filan diyenlerde var ama yanma filan yok ne yapacağımı şaşırdım bilgisayarı alıp duvara vurasım geliyormartık herkes başka yere yönlendiriyor.

Geri
Yukarı