Laptop anakart üzerinde bulunan parça nedir?

cankrl

Hectopat
Merhaba, laptopum sıvı temasından dolayı tetik almıyordu. Bilgisayarcıya yolladım, bilgisayarcı işlemci arızası var anakart değişmesi gerekiyor dedi. Bilgisayarı geri aldım bir de ben içini açıyım bakayım dedim. Prizdeyken aşağıdaki parçanın çok ısındığını fark etim ana kartın her yerini kontrol ettim başka ısınan yer yoktu bu parçanın adı nedir değişimi kolay mı? (Isınan yer 19 Volt girişin bir iki CM önünde)

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-05-22-23-22-40-480_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2020-05-22-23-22-40-480_com.whatsapp.jpg
    91,4 KB · Görüntüleme: 138
Son düzenleyen: Moderatör:
Soruc
Evet yokmuş 😔 Kondansatör olabilir mi dedim. Onuda bulamadım.

@cankrl İsterseniz robotistan ya da direnc.nete sorun. Sitelerinde bulamadım ama en azından ne olduğunu söylerler 😅
Sorucam bakalım neymiş?
Dikkat edin, başka yerde de problem olabilir.
Valla dikkatli olucam. Çünkü eğer orayı tamir edip güç verirsem başka bir yeri patlatmak istemiyorum.😀
Soruc
Sorucam bakalım neymiş?

Valla dikkatli olucam. Çünkü eğer orayı tamir edip güç verirsem başka bir yeri patlatmak istemiyorum.😀
Tekrar konuyu canlandırdığım için özür dilerim ama asla interneten bu parçadan bulamadım. Farklı kapasitede kondansötör taksak çalışır mı?
Soruc
Sorucam bakalım neymiş?

Tekrar konuyu canlandırdığım için özür dilerim ama asla interneten bu parçadan bulamadım. Farklı kapasitede kondansötör taksak çalışır mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20200523_162428.jpg
    IMG_20200523_162428.jpg
    607,2 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

Geri
Yukarı