Laptop Aniden Kapandı

Abdul0234

Decipat
Yer
İstanbul/Batışehir
Daha fazla  
Meslek
12. Sınıf Öğrencisi (YKS Sınavına Hazırlanıyor)
Bilgisayarda oyun oynarken anlam veremediğim şekilde bilgisayar kapandı. Ne oldu hiçbir şey anlamadım. Sonra tekrar açayım dedim. Yok, açılmadı. Bir daha denedim, yine yok, açılmadı. Sonra RAM ve SSD bağlantısını çıkartıp yeniden denedim. RAM slotunu değiştirdim ve açıldı, ekran geldi dedim, hafif bir ışık yandı, tekrar kapandı. Eski slotuna geri taktığımda açıldı. Neler oluyor? Birisi bana açıklayabilir mi?

@Recep Baltaş @408157 @Yener K. Neler oluyor?

Son düzenleme:
Laptop modeli nedir? Batarya sağlam mı?

Laptop modeli nedir? Batarya sağlam mı?
Samsung 300E5Z. Batarya ölü ama fişe takılı halde çalışıyor.

Sıcaklık yüzünden kapanmış olabilir, en son bakım ne zaman yapıldı?
RAM'i çıkartıp takmadan düzelmedi. Anakart bozulmaya başladı gibi.

Sıcaklık yüzünden kapanmış olabilir, en son bakım ne zaman yapıldı?
Bakım mı? Yapıldığını sanmıyorum. Bir kere tamire gitti, o da HDD vardı, arızalanmış herhalde, SSD yaptık. Başka da bir şey yapılmadı.

@Furkan1461 @Yener K. Sanırım neden kaynaklandığını buldum.
1670097639621.png

Açıyorum. Biraz geçiyor, ve tak. Kapanıyor. Ve aynı şekilde bilgisayarı kilitliyor. (yani bilgisayar boot edilmiyor.)

Bu neden oldu? Bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:
Bilgisayarda oyun oynarken anlam veremediğim şekilde bilgisayar kapandı. Ne oldu hiçbir şey anlamadım. Sonra tekrar açayım dedim. Yok, açılmadı. Bir daha denedim, yine yok, açılmadı. Sonra RAM ve SSD bağlantısını çıkartıp yeniden denedim. RAM slotunu değiştirdim ve açıldı, ekran geldi dedim, hafif bir ışık yandı, tekrar kapandı. Eski slotuna geri taktığımda açıldı. Neler oluyor? Birisi bana açıklayabilir mi?

@Recep Baltaş @408157 @Yener K. neler oluyor?

Büyük ihtimal bilgisayarınıza tehlikeli yazılımlar sızmış.

Orasını ben de çözemedim fakat koydukları virüs aşırı ağır bir şey olabilir yani örneğin RAM'in yarısını harcayacak kadar bir virüs olabilir.
Öyle olsa PC kapanmak yerine yanıt vermez miydi? Bence başka bir şey var. Ama emin olamadım. Belki bilen vardır diye sormuştum.

Geri
Yukarı