Laptop aniden kapanıyor

emircanunlts

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Laptop kullanıcısıyım laptopumu açıp video izlerken aniden kapandı. Bir daha açarken MSI yazısında kapandı. 5 dakika bekleyip açtım açıldı ve tekrardan kapandı. Sorun ne olabilir?

Intel i7 3.4GHz.
16 GB RAM.
GTX660M.
HDD 1TB.
SSD 256 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir şeyden kaynaklanabilir. Ama bakmamız gereken ilk yer cpu ve gpu'nun soğutulması. Genelde bu sorun yetersiz soğutmadan kaynaklanır, 5 dk beklettikten sonra açılması da biraz buraya işaret ediyor. Laptobunuzun fanlarına ve ızgaralarına toz dolmuş olabilir, termal macun kurumuş olabilir.

Şarj, batarya, güç düğmesi, ekran, alt kapak sensörü, işletim sistemi derken gittikçe gider daha.

Bataryasız tam şarjda kullanıyorum.
Herhangi bir şeyden kaynaklanabilir. Ama bakmamız gereken ilk yer CPU ve GPU'nun soğutulması. Genelde bu sorun yetersiz soğutmadan kaynaklanır, 5 dk beklettikten sonra açılması da biraz buraya işaret ediyor. Laptopunuzun fanlarına ve ızgaralarına toz dolmuş olabilir, termal macun kurumuş olabilir.

60 dereceye gelince kapanıyor.

Bataryasız tam şarjda kullanıyorum.

60 dereceye gelince kapanıyor.
60 derecede kapanmaması lazım ya başka bir şey yüzünden kapanıyor ya da bilgisayar yanlış ısı değeri raporluyor, laptobu açtıktan sonra en fazla ne kadar kullanabiliyorsunuz?

Bios ayarlarina girin, orada da bekleyince kapanacak mı bir kontrol eder misiniz?

60 derecede kapanmaması lazım ya başka bir şey yüzünden kapanıyor ya da bilgisayar yanlış sıcaklık değeri raporluyor, laptopu açtıktan sonra en fazla ne kadar kullanabiliyorsunuz?

BIOS ayarlarina girin, orada da bekleyince kapanacak mı bir kontrol eder misiniz?

Dün hiçbir şey yoktu şimdi bilgisayar 10 dakikadır masaüstünde boş duruyor sıcaklık değerı en fazla 72'ye kadar çıkmış şu an 63 derece boştayken bu kadar olması normal mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı