Laptop Arkasında ürün anahtarı yazar mı?

Ekrem Haydra

Hectopat
Yer
Ankara/Pursaklar
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Cihaz adı Ekrem_Tuf_15
İşlemci 11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11400H @ 2.70GHz 2.69 GHz
Takılı RAM 8,00 GB (kullanılabilir: 7,74 GB)
Ekran Kartı Nvidia Geforce RTX 2050
Sistem türü 64 bit işletim sistemi, x64 tabanlı işlemci

Asus Tuf Gaming F15
Meslek
Öğrenci
HP 255 G6 notebook PC'im var. Biraz zaman önce Windows 10 çökmüştü. Bende format attırdım ama korsan Windows 10 Pro kurmuş.
(Önceden Home vardı.) Ben bunu orijinal yapmak istiyorum ve laptopun arkasında prodıd diye bir şey gördüm ve 11 haneli birkaç bir şey yazıyor (harf sayı ve özel karakter de var.) Ben açıkçası özel karakter olduğu için olmadığını düşündüm.
Değilse ürün anahtarımı nerede bulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
HP 255 G6 notebook PC'im var. Biraz zaman önce Windows 10 çökmüştü. Bende format attırdım ama korsan Windows 10 Pro kurmuş.
(Önceden Home vardı.) Ben bunu orijinal yapmak istiyorum ve laptopun arkasında prodıd diye bir şey gördüm ve 11 haneli birkaç bir şey yazıyor (harf sayı ve özel karakter de var.) Ben açıkçası özel karakter olduğu için olmadığını düşündüm.
Değilse ürün anahtarımı nerede bulabilirim?

Laptopu Windows 10 ile satın almışsanız anahtar BIOS'a gömülü oluyor. Windows'u kurarken otomatik algılaması gerekli.

Production Key yazıyor ise orijinal lisansınız odur. 5 tane 5'lik şeklinde yazar örnek olarak (D45YT-YUİ89-SNB56-12DFT-Y56Uİ gibi) key kağıdının üzerinde Windows yazar aynı zamanda. Eğer öyle ise bilgisayara temiz kurulum yapsanız daha iyi korsan windows önermiyoruz.
Hocam bir de bilgisayarı formatlasın diye bilgisayarcıya götürmeyin (siz öyle mi yaptınız bilmiyorum) format atmak artık bu forumda konu açmak kadar basit bir şey. Ben bilgisayarımı hiç götürmüyorum sıvı temasını bile kendim çözdüm gereksiz para alıyorlar ve özensiz iş yapıyorlar.

Son düzenleme:
CMD'yi açıp.

Kod:
powershell "(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey"

Bunu yazıp öğrenebilirsiniz.
Peki şuanki korsan windowsun ürün anahtarı çıkmaz değil mi ?

Laptopu Windows 10 ile satın almışsanız anahtar BIOS'a gömülü oluyor. Windows'u kurarken otomatik algılaması gerekli.
Bilmiyorum internetten Windows'un korsan olup olmadığıa nasıl bakıldığına baktım ve korsan çıktı.
laptop Windows 10 ile kurulu geldi. Büyük ihtimal önceden home'du pro yapmak için korsan yaptı.
şimdi cmd'de öğrenmeye çalışacağım
Emin değilim ama tekrardan Home kurarsanız size ürün anahtarını sormaz orjinaline sahip olduğunuz için.
Veya Home kurarken CMD'yi açarsınız o sırada bu komutu yazarsınız.
(Kurulumun ortasındayken)
peki etkinleştirme kısmından format atmadan yapsam olmaz mı ?
Bilmiyorum internetten Windows'un korsan olup olmadığıa nasıl bakıldığına baktım ve korsan çıktı.
Laptop Windows 10 ile kurulu geldi. Büyük ihtimal önceden Home'du Pro yapmak için korsan yaptı.
Şimdi CMD'de öğrenmeye çalışacağım

Peki etkinleştirme kısmından format atmadan yapsam olmaz mı?

Yaptım hata verdi format mı?(Dediğiniz gibi cmd den baktım sonra Windows içinden etkinleştirme kısmından kodu yazdım hata verdi)
laptop Windows 10 ile kurulu geldi. Büyük ihtimal önceden home'du pro yapmak için korsan yaptı.

Yaptım hata verdi format mı?(Dediğiniz gibi cmd den baktım sonra Windows içinden etkinleştirme kısmından kodu yazdım hata verdi)
Temiz kurulum yapıp cmd de yazan kodu gireceğim yanlış anlamadım değil mi?
Windows 10 Home iso indirmek için link verebilir misiniz orjinal sitesinden ? Ben girdiğimde iso değil araç indiriyor.
Emin değilim ama tekrardan Home kurarsanız size ürün anahtarını sormaz orjinaline sahip olduğunuz için.
Veya Home kurarken CMD'yi açarsınız o sırada bu komutu yazarsınız.
(Kurulumun ortasındayken)
Windows 10 Home iso indirmek için link verebilir misiniz orjinal sitesinden ? Ben girdiğimde iso değil araç indiriyor.

Son düzenleme:

Temiz kurulum yapıp cmd de yazan kodu gireceğim yanlış anlamadım değil mi?
Araç indirir bu sayede diski format diskine kendi kendine çevirir rahat olun iso dosyası öyle iniyor. Orijinal oem key otomatik etkinleşiyor eğer etkinleşmez ise alttaki Product key yazan yeri girin ama oem var ise kendi kendine aktifleşiyor zaten.
Sonra emin olmak için temiz kurulumdan sonra CMD komutuna slmgr /dli yazın çıkan pencerede OEM DM chanel yazar ve lisans durumu lisanslı der böylelikle oem lisansınızdan emin olurusnuz
Yaparken bir sorun olursa yazabilirsiniz yardımcı olurum size

Araç indirir bu sayede diski format diskine kendi kendine çevirir rahat olun iso dosyası öyle iniyor. Orijinal oem key otomatik etkinleşiyor eğer etkinleşmez ise alttaki Product key yazan yeri girin ama oem var ise kendi kendine aktifleşiyor zaten.
Sonra emin olmak için temiz kurulumdan sonra CMD komutuna slmgr /dli yazın çıkan pencerede OEM DM chanel yazar ve lisans durumu lisanslı der böylelikle oem lisansınızdan emin olurusnuz
Teşekkür ederim yapacağım bir sıkıntı olursa buradan yazarım.
Aklıma takılan bir şey var cmd deki ürün anahtarının korsan windowsun anahtarı olmadığından eminiz değil mi?
Şu an yükleyiciyi açtım bir sıkıntı olursa söylerim.
Şu an yükleyiciyi açtım bir sıkıntı olursa söylerim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı