Laptop Bakımı Nerede Yaptırılmalı?

DeeJMert

Kilopat
Daha fazla  
2 yıldır Asus laptop kullanıyorum. 2 yıldır Allah'a şükür büyük bir sorunum olmadı, garantiye gitmedi. 2 yıldır hiç içi açılmadı, bakım yapılmadı. Bakım yaptırmayı düşünüyorum. Garantisi 2 gün sonra bitiyor bu yüzden ürünümün garantisi bitmiş sayılıyor. Sizce bakım yaptırmalı mıyım? Yaptırırsam nereye yaptırmalıyım?
@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Garanti keyfi olarak bakım yapmaz ama dersen ki pc çok ısınıyor ısınmadan kaynaklı pc kasıyor dersen işler değişiyor. Ben Hp marka diz üstü bilgisayarı bu yöntemle bakım yaptırtmıştım.

Garanti keyfi olarak bakım yapmaz ama dersen ki pc çok ısınıyor ısınmadan kaynaklı pc kasıyor dersen işler değişiyor. Ben Hp marka diz üstü bilgisayarı bu yöntemle bakım yaptırtmıştım.

Herhalde yanlış anlaşılmış. Anlatmak istediğim garanti sürem bittiği için bakım yapılamıyor. Bende bakım yaptırmak istiyorum sizce yaptırmalı mıyım?

merhaba eğer notebook kasasının açılması çok karmaşık değilse bakımı sizde yapabilirsiniz. heatsink'e ve ordaki blower fana hava vurmanız yeterli.

Daha önce bir notebook kasasını açmış iseniz sizde evde kendi bakımınızı yapabilirsiniz.
Yapmanız gereken kasayı dikkatli bir şekilde açmak ve heatsink'e ve ordaki blower temizlemek yetecektir.
Kasayı açamam diyorsanız eğer. Mutlaka bakım yaptırın 2 yıl az bir süre değil.

Asus yetkili servisinde bakımını yaptır. Termal macun değişimi ve fanlarının temizlenmesinin ne kadar tutacağını sor arayarak. Diğer yetkili olmayan servislere güvenme.

Kasayı açması biraz karışık fakat açtım. İçi çok tozlu değildi sadece fan baya bir kirliydi. Onu nasıl temizlemeliyim?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı