Laptop Batarya Ömrü ve Kullanımı ?

Creed Dostu

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Prime X670 -P-CSM ATX Anakart
AMD Ryzen 7 7800X3D İşlemci
Corsair Vengeance 6000 Mhz DDR5 Ram
Pny 4070 Ti GPU
Kingston 1 TB SSD
Phantex P500A Kasa
Sharkoon 650W Gold Zero 80+ Gold
Meslek
Öğrenci
Recep Abi seninde fikrini almak istiyorum lütfen, kullandığım Laptop'ta örneğin ağır oyunlar oynamak istiyorum. Diyelim şarj yarıda veya % 60'da %70'de olup da şarja takıp oynamak batarya ömrünü kısaltır mı? (Çünkü şarja takmazsam yüksek performans vermiyor) Yoksa şarjı iyice bitsin (%10 gibi) öyle şarja takıp mı oynasam ? Nasıl kullanmalıyım hiç bir fikrim yok. Mesela şuan % 55 kalmış şarja takıp oynamak zararlı mıdır batarya için ömrü kısalır mı fikirlerinizi almak istiyorum benim için önemli ? :confused:

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopu fişten çektiğinizde tasarruf moduna geçer. Fişden çektikten sonra güç ayarlarından yüksek performansı seçerseniz performansta bir düşüş yaşamazsınız.

Laptopu fişten çektiğinizde tasarruf moduna geçer. Fişden çektikten sonra güç ayarlarından yüksek performansı seçerseniz performansta bir düşüş yaşamazsınız.
Öyle yaptım ama olmuyor, prize takmazsam kasmalar oluyor prize takınca tam performans alıyorum. :confused:

Aynı sorun benim pc de olmuştu. Sanırım pil yeterli amperi veremiyor donmalar ve kasılmalar oluyor. En iyisi pili çıkarıp fişte kullanmak yoksa pil takılıyken ömrü çok çabuk bitiyor. (3.pil değişimini yaptım.)

Laptop'u şarjdan çıkartırsan kasmalar yaşarsın. Çünkü kendini güç tasarruf moduna alır. Önerilen Laptop'u şarjda oynayın. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı