Laptop batarya prize takılı ancak %0 görünüyor

Ruh adam9

Decapat
Daha fazla  
Durum başlıkta yazdığım gibi.
Ekran görüntüsü 2021-10-14 010550.png

Yazılımsal yöntemleri denediniz ve sorun düzelmedi mi?

Evet sürücüleri devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirdim. Başka ne yapabilirim bilmiyorum.

Merhabalar, bu tip sorunlar genellikle bataryaya aittir. Çok ama çok nadir ihtimallerle dizüstü PC'nizin güç kablosundan kaynaklanabilir.

Umarım güç kablosundan değildir. Çünkü o zaman acil değiştirmem gerekir. Bataryadan ise zaten değiştirmem. Çünkü pahalı diye biliyorum.

Geçmiş olsun bataryan ölmüş olabilir sürekli sajrda kullandıysan normal bataryalara göre daha hızlı ölür sürekli şarjda kullanmak zorunda kalıyosun :/

Geçmiş olsun bataryan ölmüş olabilir sürekli sajrda kullandıysan normal bataryalara göre daha hızlı ölür sürekli şarjda kullanmak zorunda kalıyosun :/

Bataryam zaten ölü sayılırdı. 2 senedir falan şarjdan çıkarında 30-45 dk içinde bitiyordu. Ama en elektrik gittiğinde ya da bir yerden başka bir yere taşırken işimi görüyordu.
Ve en sonun laptop artık pili de görmüyor.Ekran görüntüsü 2021-10-14 160114.png
Denemek için şarj kablosunu çıkardım. Ancak çalışmaya devam ediyor. Anlam veremedim.
Lütfen kusura bakmayın. İlk defa böyle bir durumla karşılaştığım için buraya yazıyorum. Yorum güncellemesinden beri 50 dk dır adaptörsüz çalışmaya devam ediyor. Pil normal sağlamken bu kadar çalışmıyordu neredeyse.

Son düzenleme:
Voltaj almıyor olabilir. Bir teknik servise götürürsünüz batarya kartlarının üzerinde resetlemek için bir yer oluyor veya normalin 1 tık üzerinde voltaj vererek sorunu çözebiliyorlar. Sadece şarj olmadığı için bataryanın öldüğüne karar veremezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı