Laptop batarya yüzdesi %0

Agresifrhyme

Hectopat
Merhaba. Laptopumu açtığımda ilk defa bu şekilde gördüm. 6 yıllık bir laptop elimdeki genelde zaten bataryası ölü olduğu için 2 dakika içinde kapanıyordu. Benim sormak istediğim şey ben bilgisayarı bu şekilde kullanırsam bilgisayara bir zararı olur mu? Anakarta ekran kartına vs. donanımlarına falan. Elektrik gitmediği sürece anlık kapanmalar vs. yaşar mıyım?

pil sorunu.png

Şarj aletin orijinalse ve sıkıntısı yoksa kapanma olmaz ama batarya 1 2 dakika bile idare edebilecek bir batarya ise ani kapanmalara engel olur donanımlara zarar vermeyi önler takılı kullanmanı tavsiye ederim.
Eğer bataryada şişlik varsa hiç kullanma tabi ki.

Bir zararı olmaz o şekilde kullanabilirsin hatta çıkabilir ise bataryayı tamamen çıkar ağırlık yapmasın.

Hocam gömülü şekilde duruyor maalesef vidalı bir şekilde. Durmasında bir sakınca olur mu?
Şarj aletin orijinalse ve sıkıntısı yoksa kapanma olmaz ama batarya 1 2 dakika bile idare edebilecek bir batarya ise ani kapanmalara engel olur donanımlara zarar vermeyi önler takılı kullanmanı tavsiye ederim.
Eğer bataryada şişlik varsa hiç kullanma tabii ki.

Orijinal hocam şarj adaptörü de bataryada hiç değiştirmedim aldığımdan beri. Kasanın içinde olduğu için batarya ne halde bilmiyorum. Adaptörde şişlik yok fakat kenarları hafiften açılır gibi çok ince bir şekilde tırnağımın ucu az giriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı