Laptop Bataryasını Takılı Kullanmak

Hüseyin Boz

Decapat
Makaleler
2
Arkadaşlar geçen hafta Dell Inspiron 3573 BN4000F45C marka laptop aldım. Şu an için genelde evde kullanıyorum. Sürekli prizde olması bataryaya zarar verir mi? Bataryayı çıkarıp kullanmak mantıklı mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
5 senedir Asus X555LB model laptopumu batarya dahil sürekli fişe takılı bir biçimde kullanıyorum, daha herhangi bir zararını görmedim. Ancak bilgisayarda bulunan bileşenlere göre değişiklik gösterebilir bu durum.

Benim kullandığım dizüstü bilgisayarlar da sıkıntı çıkıyordu ama yeni teknoloji ile düzeltmiş olabilirler.

5 senedir Asus X555LB model laptopumu batarya dahil sürekli fişe takılı bir biçimde kullanıyorum, daha herhangi bir zararını görmedim. Ancak bilgisayarda bulunan bileşenlere göre değişiklik gösterebilir bu durum.
Batarya süresinde çok değişim var mı peki?
Benim kullandığım dizüstü bilgisayarlar da sıkıntı çıkıyordu ama yeni teknoloji ile düzeltmiş olabilirler.
Ne gibi sıkıntılar çıkıyordu?

Batarya süresinde çok değişim var mı peki?
Tabii ilk aldığım güne göre daha hızlı gidiyor ancak ben yüksek performansta kullanıyorum onun da etkisi var. Ama öyle sıkıntı yaratacak bir durum yok. Güç tasarrufu moduna aldığım zaman rahat 1.5 - 2 saat götürüyor beni.

Laptopumu 7-8 senedir şarjda kullanıyorum. Şarj olmazken parlakığı en kısıkta 15 dakika dayanmıyor. Bence kullanma. Kullanmazsan bartaryayı çıkar streç filme sarıp buzdalabına koy ömrünü uzatır .Aynı marka ve aynı zamanda çıkmış laptoplar 1-2 saat arası dayanabiliyorlar. Bu ekran parlaklığı en fazla iken.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum kısa ve öz dediğin gibi kullanmaya devam edersen cihazın fişe bağlı kalarak yaşar.Sana tavsiyem %10 civarı kaldığında tak %100 olmadan çıkarma hem bataryanın ömrünü uzatırsın hemde batarya masrafına girmezsin iyi forumlar

Laptopumu 7-8 senedir şarjda kullanıyorum.Şarj olmazken parlakığı en kısıkta 15 dakika dayanmıyor.Bence kullanma.Kullanmazsan bartaryayı çıkar streç filme sarıp buzdalabına koy ömrünü uzatır.
8 sene insan dayanmaz hocam laptop nasıl dayansın. Ayrıca buzdolabına batarya koymayı pek sağlıklı bulmuyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı