Laptop BIOS pili değişimi

Axaris

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba 3 yıl önce almış olduğum laptopumun ilginç bir şekilde BIOS pili bitti. Yeni bir CR2032 pil alacağım. Herhangi bir CR2032 pil uygun mudur?
Bu pili alıp taksam sorun olur mu?

Merhaba 3 yıl önce almış olduğum laptopumun ilginç bir şekilde BIOS pili bitti. Yeni bir CR2032 pil alacağım. Herhangi bir CR2032 pil uygun mudur?

Ben değişimini yaptım. Duracell almanı öneririm.

Laptop marka model belirt.

Monster Abra A5 15.1
Varta marka satın almıştım. Sadece pil şeklinde. Anakart üzerinden çok kolay bir şekilde takarım diye düşünüyordum lakin anakartan artı ve eksi kabloları değdirip bantlamışlar üzerine. Ben de herhangi bir elektrik bandı ile etrafını bantlasam olur mu emin olmadığım için akabinde ilk mesajda attığım ürünü almaya karar vermiştim. Henüz almadım.

Monster Abra A5 15.1
Varta marka satın almıştım. Sadece pil şeklinde. Anakart üzerinden çok kolay bir şekilde takarım diye düşünüyordum lakin anakartan artı ve eksi kabloları değdirip bantlamışlar üzerine. Ben de herhangi bir elektrik bandı ile etrafını bantlasam olur mu emin olmadığım için akabinde ilk mesajda attığım ürünü almaya karar vermiştim. Henüz almadım.

Pili bulamadım.
Eğer mümkünse Kasayı açıp pilin Resmini arkalı önlü çekip atar mısın?

Başta gözükmeyen kısım 942. Görüldüğü gibi kablolu.

Dosya Ekleri

• 94E2024F-8234-4BB5-8528-31DBB770ED20.jpeg
    94E2024F-8234-4BB5-8528-31DBB770ED20.jpeg
    133,6 KB · Görüntüleme: 226
Hocam attığınız olur gibi duruyor, Yani girişler ve Voltaj değerleri aynı.
Alıp denemekte yarar var. Büyük ihtimalle çalışacaktır.
Ama dikkat edin, attığınız ürünün sizin ürüne kıyasla kablosu kısa.

1653413694354.png

Hocam attığınız olur gibi duruyor, yani girişler ve voltaj değerleri aynı.
Alıp denemekte yarar var. Büyük ihtimalle çalışacaktır.
Ama dikkat edin, attığınız ürünün sizin ürüne kıyasla kablosu kısa.

Eki Görüntüle 1398391

Hocam bu kablolar pile lehimli, kabloları kessem sonra yeni pile değdirip elektrik bandı ile kapatsam bir sorun olur mu? Yoksa böyle kablosu uzun bir pil almayı mı önerirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı