Laptop bir süre sonra kendini kapatıyor

SpeedTroller

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Grafiker, Webmaster
Merhaba.

Bilgisayarımı açtıktan sonra belirsiz bir süre sonra kapanıyor. Tekrar açıyorum bu sefer 1-2 dk içinde kapanıyor. Laptop aşırı ısındığından termal macun yenilemesi ve genel bir temizlik yapacağım. Eğer ki problem düzelmezse neden kaynaklı olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Probleminiz ısınmadan kaynaklıdır. Benim işlemcinin ve ekran kartının termal macununu silmiştim. İşlemci boşta 78 dereceydi. Yeniledim artık boşta 50 dereceyi geçmiyor. Kapanma sorunlarımda gitti.

Probleminiz ısınmadan kaynaklıdır. Benim işlemcinin ve ekran kartının termal macununu silmiştim. İşlemci boşta 78 dereceydi. Yeniledim artık boşta 50 dereceyi geçmiyor. Kapanma sorunlarımda gitti.
Umarım problem çözülür. Akşam deneyeceğim. Paylaşımınız için teşekkürler 🙂

Büyük ihtimalle aşırı ısınmadan dolayı ama siz ilk önce sürücülerinizi güncelleştirmeyi deneyin eğer sorun hala devam ediyorsa donanımsal sorunlarda olabilir.

Büyük ihtimalle aşırı ısınmadan dolayı ama siz ilk önce sürücülerinizi güncelleştirmeyi deneyin eğer sorun hala devam ediyorsa donanımsal sorunlarda olabilir.
Sürücüler güncel durumda. Yeni Windows kurulumu yaptım. Problem gitmediği için termal macun yenilemeyi düşündüm fakat geçmez ise neyden kaynaklı olabileceğini merak ettim. Farklı bir problem olabilir ise ona da bakıp o şekilde laptobu toplamak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı