Laptop birdenbire ısınmaya başladı

OA_Gunes

Hectopat
Yer
Favoriten
Merhaba. Bugün değişik bir durumla karşı karşıya kaldım. Sabahdan beri uğraştığım laptopum gayet normaldı. Boşta sıcaklık 45-50 dereceydi. Fan sesi falan da çok azdı ve rahatsız etmiyordu. Bilgisayarı uyku moduna aldım içeri gidip 15 dakika sonra geldim ve tekrardan cihazı açtım boşta 75-80 derece, Google'da takılırken 90 dereceleri gördü. Ve bir türlü bilgisayar soğumadı. 2-3 kere yeniden başlattım, soğutucuyu 15 dakika civarında çalıştırdım ama bilgisayar bir türlü soğumadı. Fan sesi de oldukça rahatsız ediyor. Şu an bile yazarken sıcaklık 70-85 derece. Ne yapabilirim?

MSI GL65 Leopard hocam. Mart ayında aldım. Temizlik için satıcı şirkete mi danışsam
Hayır satıcı şirkete değil. Msi'ın müşteri hizmetlerini arayın arıza kaydı oluşturun bilgisayarınız garantiden yapılacaktır yada basit bir şey ise uzaktan destek ile yardımcı olurlar.

Merhaba. Bugün değişik bir durumla karşı karşıya kaldım. Sabahdan beri uğraştığım laptopum gayet normaldı. Boşta sıcaklık 45-50 dereceydi. Fan sesi falan da çok azdı ve rahatsız etmiyordu. Bilgisayarı uyku moduna aldım içeri gidip 15 dakika sonra geldim ve tekrardan cihazı açtım boşta 75-80 derece, Google'da takılırken 90 dereceleri gördü. Ve bir türlü bilgisayar soğumadı. 2-3 kere yeniden başlattım, soğutucuyu 15 dakika civarında çalıştırdım ama bilgisayar bir türlü soğumadı. Fan sesi de oldukça rahatsız ediyor. Şu an bile yazarken sıcaklık 70-85 derece. Ne yapabilirim?
İhtimal 1: Mining gibi bir virüs yedin.
İhtimal 2:Laptop ın soğutmasında sorun çıktı.

İhtimal 1: Mining gibi bir virüs yedin.
İhtimal 2:Laptop ın soğutmasında sorun çıktı.
Hocam Mining Virüsü için sabahtandır uğraştım. MalwareBytes gibi programlar ile taramalar yaptım, çıkan zararlı yazılımları temizledim. Hatta format attıktan sonra bile tarama yaptım ve bir sıkıntı çıkmadı. Cihazı da 7 aydır kullanmaktayım ve neredeyse her gün.. Fanlardan olabilir mi?

Hocam mining virüsü için sabahtandır uğraştım. Malwarebytes gibi programlar ile taramalar yaptım, çıkan zararlı yazılımları temizledim. Hatta format attıktan sonra bile tarama yaptım ve bir sıkıntı çıkmadı. Cihazı da 7 aydır kullanmaktayım ve neredeyse her gün. Fanlardan olabilir mi?

Hocam cihazın sesi azaldı mı? Virüs yoksa yüzde 90 ihtimal soğutma da sorun var.

Hocam cihazın sesi azaldı mı? Virüs yoksa yüzde 90 ihtimal soğutma da sorun var.
Hocam bilgisayarı kapattım. 2-3 saat ara verip yeniden açtım. Fanlarının olduğu yerden ufak ufak sesler geldi. Sonra fanlar çalışmaya başladı
Hocam bilgisayarı kapattım. 2-3 saat ara verip yeniden açtım. Fanlarının olduğu yerden ufak ufak sesler geldi. Sonra fanlar çalışmaya başladı
Edit: Sorunu çözdüm. Yardım eden herkese teşekkür ederim :)))

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı