Laptop çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor

OuzKaan

Kilopat
Daha fazla  
Dün normal bir şekilde laptopu kapattım. Sabah laptopu açınca HDMI ile bağlandığım monitörde açılışta gelen Lenovo ekranı geldi fakat monitör ekranı gidip gidip geliyordu ve Lenovo ekranında kaldı ilerlemedi. Daha sonra fark ettim ki harici bağlı olan klavye, fare gibi ekipmanların ışığı yanıp sönüyordu. Bir kere kapatıp açtım, HDMI çıkarttım yine aynı şekilde laptop açılıyor, ekipmanlar yanıp sönüyordu ama bu sefer laptop ekranında Lenovo ekranı gelmedi. Bundan sonraki denemelerde monitöre de Lenovo ekranı gelmedi. Batarya çıkarttım, şarjdan çektim statik elektriği boşaltmak için. RAM'leri söktüm, yerlerini değiştirdim. HDD, SSD, Wireless kartı söktüm. 2. ekran kartını çıkartıp taktım. Son sürüm Rufus ile hazırladığım son sürüm Windows 10 ISO format USB'si takıp formatlamayı denedim fakat güç tuşuna bastığım andan itibaren herhangi bir işlem yapamıyorum. Sadece laptop dahili klavyesinin ışığı sabit yanıyor, ekran siyah bir şekilde bekliyor. Fanlar, HDD sesi falan da geliyor. Neden kaynaklanıyor olabilir veya çözümü ne olabilir aklıma daha fazla bir şey gelmiyor. Umarım çözülebilir bir durumdur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarj edilebilir bir pilse olabilir.
Voltmetre ile voltaj ölçümü yapabilirsiniz.
Volt değeri 3 Volt'un çok altında değilse enerji var demektir.
Elimde Frisby HDD Docking Station var ve güç adaptörüyle geliyor. Bir de TP-Link USB çoğaltıcım var yine bunun da adaptörü var. Docking Station adaptörüne şuan erişimim yok bu yüzden dün bilgisayar çalışırken USB çoğaltıcı bilgisayara bağlıyken adaptörünü çıkarttım USB kablosu da laptoptan besleyebiliyor diye. Sonra çoğaltıcının adaptörünü docking stationa takıp USB çoğaltıcı üzerinden bilgisayara bağladım. Belki bu kısa devreye vs. sebep olmuştur yaptığım akılsızca hareket sonucu gayet makul gibi geliyor. Fakat bu işlemden sonra saatlerce bilgisayarı da docking stationı da usb çoğaltıcıyı da sorunsuz kullandım. Bu süre zarfında bir kaç kere bilgisayarı da yeniden başlattım her seferinde tekrar açıldı. Bu durum kısa devreye yol açtıysa yapabileceğim bir yöntem var mı düzeltmek için?
Edit: Dün, dün diyip duruyorum fakat sorun yaşamadan önceki günü kastediyorum. Kafalar biraz karışık sanırım.

Elimde Frisby HDD Docking Station var ve güç adaptörüyle geliyor. Bir de TP-Link USB çoğaltıcım var yine bunun da adaptörü var. Docking Station adaptörüne şuan erişimim yok bu yüzden dün bilgisayar çalışırken USB çoğaltıcı bilgisayara bağlıyken adaptörünü çıkarttım USB kablosu da laptoptan besleyebiliyor diye. Sonra çoğaltıcının adaptörünü docking stationa takıp USB çoğaltıcı üzerinden bilgisayara bağladım. Belki bu kısa devreye vs. sebep olmuştur yaptığım akılsızca hareket sonucu gayet makul gibi geliyor. Fakat bu işlemden sonra saatlerce bilgisayarı da docking stationı da usb çoğaltıcıyı da sorunsuz kullandım. Bu süre zarfında bir kaç kere bilgisayarı da yeniden başlattım her seferinde tekrar açıldı. Bu durum kısa devreye yol açtıysa yapabileceğim bir yöntem var mı düzeltmek için?
Kardeşim bilgisayarcıya bi baktır bence ama iyi bir bilgisayarcıya.

Kardeşim bilgisayarcıya bi baktır bence ama iyi bir bilgisayarcıya.
İstanbul içi bildiğiniz, önerebileceğiniz, şu pandemi döneminde gitmesi pek risk olmayacak bir bilgisayarcı önerisi isteyebilir miyim? :D Kendi imkanlarımla çözmeyi zorlayacağım ama iş benden çıkıyor gibi duruyor o yüzden şimdiden araştırmakta fayda var.
Bahsettiğiniz olayla alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
:/ sanırım söylediğiniz şeyin beni üzmemesi gerekiyor fakat daha da üzüldüm şimdi :D. Peki kısa devre olması durumunda ne yapabilirim?

İstanbul içi bildiğiniz, önerebileceğiniz, şu pandemi döneminde gitmesi pek risk olmayacak bir bilgisayarcı önerisi isteyebilir miyim? :D Kendi imkanlarımla çözmeyi zorlayacağım ama iş benden çıkıyor gibi duruyor o yüzden şimdiden araştırmakta fayda var.
İstanbulun neresi kardeşim ona göre öneriyim

Geri
Yukarı