Laptop cihaza iki monitör bağlamak

hhuseyincihangir

Hectopat
Yer
Türkiye
HDMI girişi olan bir dizüstü bilgisayarıma 2 tane monitörü bağlamak istiyorum.
Birinci monitör doğrudan HDMI'a bağlayabilirim sorun yok. Ama ikinci monitörü, HDMI'ya bağladım birinci monitöre bağlayarak bir görüntü aktarımı mümkün mü (bunun mümkün olduğuna dair internette içerikler var.)?
Yani HDMI çoğaltıcı veya ara adaptör kullanmadan bunu yapmak mümkün mü?
Bu olayı seri bağlantı yaparak denedim ama olmadı. Bunu yapmam için monitörün desteklemesi gereken bir teknoloji mi var? Ya da özel bir ayar mı yapmam gerekiyor?

HDMI, VGA, DVI bunlardan sadece birisi mi bu teknolojiyi destekliyor onu da merak ediyorum.

Bilenler varsa merakla bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevabınız için teşekkür ederim. Fakat bu videoda usb ara bir adaptör kullanılıyor. Benim sormak istediğim, birinci monitöre bağladığım kablo ile iki monitörü bağladığım kablo sayesinde ikinci monitöre görüntü aktarabilir miyiz?

Aradığım cevap buydu aslında. Bu olayı yapmamızı sağlayan teknolojinin ismi.
Gönderdiğiniz adresten inceledim. Monitör'üm DP 1.2 ama MST desteklemiyor galiba, monitörüm modeli üzerinden araştırdığım kadarıyla.

Diğer bir sorun laptop cihazımda HDMI girişi var ama bu teknoloji sadece Display Port üzerinden aktarılabiliyor anladığım kadarıyla. Eğer HDMI'da böyle bir özellik yoksa (anladığım kadarıyla yok), şu anki donanımlarımla bunu yapmak mümkün olmayacak gibi.

Konu ile ilgili araştırma yapacak arkadaşlar için;
DisplayPort Multi-Stream Transport (MST) Explained | Tripp Lite
https://multimonitorcomputer.com/solved/displayport-daisy-chaining-of-3-or-4-monitors-quick-guide.php

Geri
Yukarı