Laptop 55 dereceye kadar çıkıyor

Hhobo

Centipat
Daha fazla  
Laptop çok fazla ısınıyor. Ortalama 55 derece ama klavyeye dokunmak tam bir ıstırap. 3 yıl önce aldım bilgisayarı, bu süre zarfında hiç tozunu almadım. Termal macun yenilemedim. Bunları yapsam bir faydası olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop çok fazla ısınıyor ortalama 55 derece ama klavyeye dokunmak tam bir ıstırap 3 yıl önce aldım bilgisayarı bu süre zarfında hiç tozunu almadım termal macun yenilemedim bunları yapsam bir faydası olur mu?

3 yıl uzun bir zaman termal macun için, yenilerseniz eski performansına kavuşur ısı 10 derece iner rahat bir şekilde ve ek olarak fanları da temizleyin.
Edit: Laptopa bir soğutucu ya da stand alabilirsiniz.(evde ki malzemeler ile stand benzeri bir şey yapsanız da olur)

Son düzenleme:
Laptop marka model yazabilir misin ve nerede ısınıyor ne yaparken ona göre öneri sunabilirim. Termal macun PC için çok önemli onun dışında öneri.

Laptop çok fazla ısınıyor. Ortalama 55 derece ama klavyeye dokunmak tam bir ıstırap. 3 yıl önce aldım bilgisayarı, bu süre zarfında hiç tozunu almadım. Termal macun yenilemedim. Bunları yapsam bir faydası olur mu?

55 derece gayet normal bu arada. Klavyeye dokunmak konusunda bir şey diyemeyeceğim alüminyum laptoplar daha çok ısıyı hapsettiği için normal. Termal macun yenileyip kullanırken altını yukseltirseniz faydası olur.

Laptop çok fazla ısınıyor ortalama 55 derece ama klavyeye dokunmak tam bir ıstırap 3 yıl önce aldım bilgisayarı bu süre zarfında hiç tozunu almadım termal macun yenilemedim bunları yapsam bir faydası olur mu?

Termal macunu kesinlikle yenile ve fan kullan.
https://ty.gl/ipis2x66s8 şöyle bir fan alabilirsin.

Geri
Yukarı