Laptop çok ısınıyor

egeoz316

Decapat
Katılım
17 Şubat 2021
Mesajlar
5.848
Makaleler
3
Çözümler
2
Yer
Ankara
Biz burada sana 86 derecenin laptoplar için normal olduğunu söylemeye çalışıyoruz sen hala gelip çok yüksek diyorsun. Daha fazla soğutmak istiyorsan 200-300 tl'ye bir soğutucu al.
 

xbea

Decapat
Katılım
1 Mayıs 2020
Mesajlar
4.407
Çözümler
15
Yer
ROG Cumhuriyetinde Cumhurbaşkanı
abi normal değil 85 i geçince fps düşmesi oluyor 85 olunca anında
85 derece gayet iyi bir sıcaklık. Senin işlemcin ne? Eğer işlemcin "U" serisi bir cihaz ise 85 dereceye çıktığında tabii ki FPS drop yersin. İşlemcin "H" serisi ise ve 85 derecede FPS drop yiyorsan o zaman sorun sıcaklıklarda değil hocam. FPS drop sadece sıcaklıklar ile olmaz ki zaten 85 derecede FPS drop yapacak sıcaklık değil, FPS drop yapacak sıcaklık 95 derece ve üstü FPS drop yapma ihtimali yapar. Devam eder isem "H" serisi işlemcin var ise o zaman FPS drop yapan başka bir sebep "RAM darboğazı" yaşıyor olabilirsin. Yani mevcut RAM miktarın 8 GB altı ise o zaman FPS drop yemen çok doğal. RAM miktarını 2x 8 GB yapar isen FPS drop sorunun ortadan kalkar ancak bu dediğim "H" serisi 8., 9. ve 10.nesil işlemciler için geçerli. Şimdi sen bana ekran kartın ve işlemcinin tam modelini ve kullandığın dizüstü bilgisayar modelini de yaz. Bende sana ona göre bir yardımcı olmaya çalışayım.
 

Ixra

Femtopat
Katılım
11 Temmuz 2021
Mesajlar
25
Normal çalışma koşulları altında, bilgisayarınızın ürettiği ısı endişelenmenizi gerektiren bir durum olmamalıdır. Aslında, ısı çıkışı bilgisayarınızın güvenli ve verimli çalıştığının bir göstergesidir. Bilgisayar ısıyı dağıtamazsa, bu durum aşırı ısınmasına neden olabilir ve sorun oluşturabilir.
 

Yeni konular

Yukarı