Laptop dahili mikrofonu nasıl etkinleştirilir?

KRALCAN

Megapat
Makaleler
6
Yer
İzmir-Bayraklı
Daha fazla  
Corsair HS35 var elimde fakat mikrofonunu Aydın'da unuttum. Mecburen 1-2 hafta böyle idare etmem gerekiyor. Daha önceden mikrofonu taktığımda laptoptan alıyordu sesi, onu bir şekilde devre dışı bırakmıştım fakat nasıl geri getireceğimi bilemiyorum. Daha doğrusu unuttum. :) yani amacım seslerin HS35'den gelmesi ama mikrofon olarak laptopın kullanılması. Kulaklığı çıkarınca otomatik laptop mikrofonu kullanılıyor bu arada. Windows 10 kullanıyorum.
@mizzy

Son düzenleme:
Kulaklık Jack girişliyse ve Laptop'un mikrofonu anakartın ses kartına bağlıysa, sizin taktığınız kulaklığın mikrofonuna geçecektir. Çözümü için bir ses kartı alabilirsiniz veya USB girişli bir kulaklık kullanabilirsiniz.

Kulaklık Jack girişliyse ve Laptop'un mikrofonu anakartın ses kartına bağlıysa, sizin taktığınız kulaklığın mikrofonuna geçecektir. Çözümü için bir ses kartı alabilirsiniz veya USB girişli bir kulaklık kullanabilirsiniz.
Hocam kulaklığı ilk aldığımda sesler kulaklıktan geliyordu fakat mikrofon olarak Laptop'u kullanıyordu. Sonra bunu değiştirdim ama tekrar eski haline gelmiyor ya da getiremiyorum.

Hocam kulaklığı ilk aldığımda sesler kulaklıktan geliyordu fakat mikrofon olarak Laptop'u kullanıyordu. Sonra bunu değiştirdim ama tekrar eski haline gelmiyor ya da getiremiyorum.
Sağ altta bulunan ses logosundan ses efektlerine gidin kayıt bölümüne basıp devre dışı olanı etkinleştirin.

Ses cihazlarından HS35 mikrofonunu devre dışı bırakmanız lazım. Ekran görüntüsü atabilir misiniz?
kulaklıgı taktıgım zaman.png

İlk resim kulaklık takılı iken ikincisi ise takılı değil iken.
NORMAL HALİ.png

Yeni konular

Geri
Yukarı