Laptop donanım güncelleştirme

koXahar

Decapat
Merhaba arkadaşlar, arkadaşımın laptopu sıkıntı yaratmaya başlamış bütçe dahilinde güncellemek istedi benim şahsi fikirlerim var fakat sizden de fikir alayım dedim. Bütçesi 2 bin lira kadarmış. Genel kullanışta bile kasıyormuş. GTA oynayacak hale gelse yeter dedi. Ben genel kullanım için 4x2/8x2 DDR 4 ve SSD önerisinde bulundum fakat oyuna dair ne geliştirme yapabilir emin olamadım.
Sistem:
Casper.
i5-3230M.
8 GB DDR3.
750GB SATA HDD.
GeForce GT 635m 2 GB.
Win8.
1366x768.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, arkadaşımın laptopu sıkıntı yaratmaya başlamış bütçe dahilinde güncellemek istedi benim şahsi fikirlerim var fakat sizden de fikir alayım dedim. Bütçesi 2 bin lira kadarmış. Genel kullanışta bile kasıyormuş. GTA oynayacak hale gelse yeter dedi. Ben genel kullanım için 4x2/8x2 DDR 4 ve SSD önerisinde bulundum fakat oyuna dair ne geliştirme yapabilir emin olamadım.
Sistem:
Casper.
i5-3230M.
8 GB DDR3.
750GB SATA HDD.
GeForce GT 635m 2 GB.
Win8.
1366x768.

İşlemci değiştirilemez diye biliyorum laptoplarda SSD kesinlikle şart bu arada.(anakart DDR4 değiştirileceği için işlemci değiştiremez dedim yanlış anlaşılmasın)

Oyuna dair pek bir geliştirilme yapılamaz. Zaten 8 GB RAM varmış. SSD alınmalı kesinlikle. HDD dile kolay 50 yılı aşkın bir teknoloji. Ve eskidi artık. Yetersiz kalıyor hız anlamında. Onun yerine daha yeni ve kat kat daha hızlı SSD teknolojisine geçiş yapılmalı. Ayrıca işlemci M ibareli bir işlemci yani işlemci de değişebilir. Siz yine de bana bir CPU-Z görüntüsü atın. Çipsetiniz ney onu öğrenmemiz lazım işlemci değişimi için. Motherboard kısmını atarsanız sevinirim.

Sistem:
Casper.
i5-3230M.
8 GB DDR3.
750GB SATA HDD.
GeForce GT 635m 2 GB.
Win8.
1366x768.

İşlemci G2 soket. 35W TDP bir işlemci ve RAM yenilenebilir. SSD'de şart.

Sitede aynı soketli işlemciler var. 35 TDP'li işlemci seçip, sahibinden.com'dan uyguna bulursanız anca öyle olur.
Ha birde SSD

İşlemci değiştirilecekse söyleyeyim 4 çekirdekli 3. nesil İ7 mobil işlemciler çok pahalı. Mesela şu an bulunan işlemciniz ile aynı TDP değerine sahip İ7-3612QM var. Sadece Aliexpress üzerinde doğru düzgün satışı var. Fiyatı ise 587 Lira.
Hepsi aşağı yukarı aynı fiyatta İ7'lerin. Benim İ7-2670QM bile çok pahalı baktığımda.

Bütçe belirtirseniz SSD önerisi de yapabiliriz. Güzel bir SSD önerelim bütçe verirseniz.

Son düzenleme:
Arkadaşın bilgisayarıydı dediğim gibi benim de içime sinmedi güncellenmesi ssd takviyesi ile genel kullanımını hızlandıralım yeter diye düşünüyorum teşekkürler. SSD'ye dair fikrim var zaten. Tekrardan herkese teşekkürler.

Düzenleme: Varsa SSD önerilerinizi alabilirim. Fikir alış verişi olsun.

Geri
Yukarı