Laptop DVD okuyucu/yazıcı masaüstü bilgisayara takılır mı?

NEO CMDNDR

Picopat
merhabalar gececiler. :) şu kasayı alacağım da.

Bunun önündeki o DVD ROM kısmına benim eski Casper laptopun DVD ROM'unu takmayı düşünüyorum.
Ancak laptopun DVD ROM'u ince bu kasalarda da büyük oluyor malum.
Yine de sorunsuz takılabilir mi? Yoksa illa bu kasaya uygun bir DVD ROM mu almalıyım?
Ya da laptopun DVD okuyucusuna bir baplantı kablosu ve kutu alıp USB giişinden mi kasaya bağlamam lazım.
O zaman da DVD ROM boşluğu olan kasa almanın bir mantığı kalmıyor. :/
İnş oluyordur bu kasaya direk takılıyordur o boşluğa.

Son düzenleyen: Moderatör:
DVD çok lazım değilse önü mesh yapıda 3 fanlı bi kasa almanız daha iyi olacaktır. Dediğiniz şekilde usb aparatlar mevcut.

3+1 fanlı kasalardan önerim bütçenizi aşmayacak ise Corsair Spec-Delta RGB 650W olacaktır.

Takılmaz. Laptop dvd sürücüleri için özel ve kutulu usb adaptörler mevcut bunlara bir göz atın derim. "Çok fazla/sık dvd yazıp okuyorum" diyorsanız bununla uğraşmayıp 5,25 lik dvd sürücüsü almanızı tavsiye ederim.

merhabalar gececiler. :) şu kasayı alacağım da.

Bunun önündeki o DVD ROM kısmına benim eski Casper laptopun DVD ROM'unu takmayı düşünüyorum.
Ancak laptopun DVD ROM'u ince bu kasalarda da büyük oluyor malum.
Yine de sorunsuz takılabilir mi? Yoksa illa bu kasaya uygun bir DVD ROM mu almalıyım?
Ya da laptopun DVD okuyucusuna bir baplantı kablosu ve kutu alıp USB giişinden mi kasaya bağlamam lazım.
O zaman da DVD ROM boşluğu olan kasa almanın bir mantığı kalmıyor. :/
İnş oluyordur bu kasaya direk takılıyordur o boşluğa.
Gerek yok dostum,al bir kablo tak.Muhtemelen mini satadır.
Bende bluray yazıcı var harici, bunla kullanıyorum.İşin bitince kaldır koy kenara.

Gerek yok dostum,al bir kablo tak.Muhtemelen mini satadır.
Bende bluray yazıcı var harici, bunla kullanıyorum.İşin bitince kaldır koy kenara.
O zaman önerebileceğin dvd rom suz daha iyi bir kasa var mı? Az ses çıkaran az ısınan ve ışıksız. Ve daha uygun fiyata? :)
DVD çok lazım değilse önü mesh yapıda 3 fanlı bi kasa almanız daha iyi olacaktır. Dediğiniz şekilde usb aparatlar mevcut.

3+1 fanlı kasalardan önerim bütçenizi aşmayacak ise Corsair Spec-Delta RGB 650W olacaktır.
Peki bu kasa şu resimdeki uyumlu olur mu? Ve sessiz mi? Pardon samsung ssd yi lununla değiştidim. daha hızlıymış m2 ssd ler. KNG 500GB A2000 PCIe NVMe SA2000M8/500G SSD: Amazon.com.tr

Dosya Ekleri

• 13 AĞUSTOS 6 153 TL SON - Kopya.jpg
    13 AĞUSTOS 6 153 TL SON - Kopya.jpg
    72,9 KB · Görüntüleme: 57
O zaman önerebileceğin dvd rom suz daha iyi bir kasa var mı? Az ses çıkaran az ısınan ve ışıksız. Ve daha uygun fiyata? :)

Peki bu kasa şu resimdeki uyumlu olur mu? Ve sessiz mi? Pardon samsung ssd yi lununla değiştidim. daha hızlıymış m2 ssd ler. KNG 500GB A2000 PCIe NVMe SA2000M8/500G SSD: Amazon.com.tr
O anakartla malesef BIOS güncellemesi olmadan R5 3600 kullanamazsınız. Anakartı en azından Gigabyte B450M-S2H olarak değiştirip, 4TB HDD yerine 1-2TB HDD ile kullanmanız ve artan bütçeyle SSD kapasitesini daha yüksek seçmeniz sizin adınıza daha yararlı olacaktır.

Öte yandan önerdiğim kasa ile bu sistemi sorunsuz kullanırsınız. Işıklarını da isteğe bağlı olarak kapatabilirsiniz. SSD konusundan bahsedecek olursak: M.2 SSD size günlük kullanımda gözle görülür fark yaratmaz. Samsung 500GB 860 EVO sizin için gayet yeterli olacaktır.

Ben aerocool airhawk duo kullanıyorum.Rgb si var ama kapatabilirsin.Sesi standart rahatsız edecek durumda değil en azından beni.İçi geniş hava akışı iyi..Fiyatı bunla denk ama iyi kasadır memnun kalırsın.

Ben aerocool airhawk duo kullanıyorum.Rgb si var ama kapatabilirsin.Sesi standart rahatsız edecek durumda değil en azından beni.İçi geniş hava akışı iyi..Fiyatı bunla denk ama iyi kasadır memnun kalırsın.
Peki benim resimdeki kasa ses, hava akışı ve ısınma konnularında nasıl? Eğer iyiyse hiç boşa değiştirmiyim. :)

Peki benim resimdeki kasa ses, hava akışı ve ısınma konnularında nasıl? Eğer iyiyse hiç boşa değiştirmiyim. :)
Ben tam anlamadım soruyu şimdi,link verdiğin xigmatek kasayı henüz almadım demişsin ama onu mu soruyorsun,şu am mevcut kasanı mı ? Xigmatek ten başka kasa resmi göremedim ben çünkü.Xigmatek fena değil gibi ama ben biraz daha farkla 20 cm 2 ön fanla ve 12 cm bir egzos fanla gelen ve içi daha geniş olan airhawkı tavsiyeye devam edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı