Laptop ekran kartı bozuk olabilir mi?

The Theseus

Hectopat
Yer
Nevşehir
Merhabalar, geçenlerde bir laptop aldım.
I5 4200U
4*2 RAM
Laptopun üstünde bu ekran kartının stickeri var (HD 8750M) ama GPU Z W10'un otomatik güncelleştirmesinde bu (SS 1) driveri kurmuş. Ben buradan stickerdeki driveri kurunca laptop Furmarkta ya da oyunda direkt dahili GPU'yu kullanıyor dahili GPU'yu kaldırınca Furmark hata veriyor ekran kartı yok gibisinden w10 ve stickerdeki driveri kurunca. Stickerdeki dirveri kurunca bilgisayarı her kapatıp açtığımda mavi ekran veriyordu. Ayrıca VGA kablosu çalışmıyordu ek olarak hiç bir şekilde.

Sizce çözülecek bir sıkıntı mı acaba?

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    90,6 KB · Görüntüleme: 22
  • 2.PNG
    2.PNG
    19,7 KB · Görüntüleme: 24
  • 3.PNG
    3.PNG
    731 KB · Görüntüleme: 25
  • 4.PNG
    4.PNG
    19,4 KB · Görüntüleme: 22
  • 5.PNG
    5.PNG
    1,1 MB · Görüntüleme: 25
Merhabalar, geçenlerde bir laptop aldım.
I5 4200U
4*2 RAM
Laptopun üstünde bu ekran kartının stickeri var (HD 8750M) ama GPU Z W10'un otomatik güncelleştirmesinde bu (SS 1) driveri kurmuş. Ben buradan stickerdeki driveri kurunca laptop Furmarkta ya da oyunda direkt dahili GPU'yu kullanıyor dahili GPU'yu kaldırınca Furmark hata veriyor ekran kartı yok gibisinden w10 ve stickerdeki driveri kurunca. Stickerdeki dirveri kurunca bilgisayarı her kapatıp açtığımda mavi ekran veriyordu. Ayrıca VGA kablosu çalışmıyordu ek olarak hiç bir şekilde.

Sizce çözülecek bir sıkıntı mı acaba?
Cpu z yükleyip ordan kontrol eder misin

Pes ettim hocam :D Format attım şu an PC açılırken donuyor ve yapacak hiç bir şey yoktu. Sağ olsun yine de. Muhtemelen GPU Z ile aynı verileri verecekti.
Cpu z de direk işlemci verileri gözüküyordu ama siz bilirsiniz kolay gelsin

Geri
Yukarı