Laptop Ekran Kartı Fan'ı Dönmüyor

Atakan A.

Kilopat
Sabah otobüsten inerken çantanın kulpu koptu ve bilgisayar yere düştü. İlk önce HDD'yi görmedi (söktüm ittirdim falan)sonra League Of Legends'e girdim. Daha önceden 120 FPS'de çalışan oyun şimdi 17-20 FPS arasında takılıyor. Sonra dikkat ettim ki fan dönmüyor. Lütfen yardımcı olun. PC'nin özellikleri aşağıda,

Packard Bell Easy Note LS44HR
İntel Core i5 Sandybridge işlemci
6 GB Kingston Ram
2 GB AMD Radeon HD 6650M Ekran Kartı
Toshiba 500 GB Sabit Disk

Merhaba,

Önce verilerinizi sağlama alın.
Sonra laptobu kapayın ve sallayın tıkırtı benzeri bir ses var mı dinleyin.
Laptobun içini açın; bağlantılarda sorun var mı kontrol edin. Fan kısmına daha özenli bakın.Fanın dönmesine engel birşey var mı dikkat edin.

Açıkçası ben de zamanında laptobu birkaç kez sektirdim hatta uçakta kargoya verilen bagajıma bile koydum, sorun olmadı.

Demek istediğim belki aklınıza gelen en kötü durum gerçekleşmez. Bazen biraz üfleyip okşamak işe yarayabiliyor.

Not:Laptobu fan bozukken kullanmayın.. Isı başka parçalara zarar verir.

Selamlar

Sabit diskinizin başta sorun çıkardığını söylemişsiniz, klasik sabit diskler düşmeye karşı çok daha hassas oluyor, sebep o.

Fan konusu da kaputu açıp, motoru açmayıp krank milini görmeyi istemek gibi biraz.Fazlası için biraz daha sökmeniz gerek..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı